İki Uzunboynuz için ayrılık bir lütuftu

babaadam

Aktif Üye
Lexi Lily Smith ve Britton Michael Wehmeyer, Ağustos 2012’de mezun oldukları okul olan Austin’deki Texas Üniversitesi’nde bir “inek” partisinde buluştu. Partiden kısa bir süre sonra Bayan Smith kendini bir çıkmazın içinde buldu; ertesi hafta sonu başka bir kız öğrenci birliği etkinliğine gidecekti ve onu davet eden arkadaşı son dakikada okulu bıraktı. Bay Wehmeyer bir arkadaşıyla bu konuyu tartışırken tesadüfen ona sosyal medyadan bir mesaj gönderdi.

Bayan Smith, “Onun komik ve tatlı olduğunu hatırladım” dedi. “O gece bana mesaj atması beni çok heyecanlandırdı.”

Kısa, cilveli bir konuşma yaptılar, Bayan Smith onu Batı temalı etkinliğe davet etti ve o da kabul etti. Akşama iki adımlı danslardan birkaçını beceriksizce yaparak başladılar, ancak çok geçmeden kendi başlarına dışarı çıkmaya karar verdiler. Dışarıya doğru yürüdüklerinde Bayan Smith bir tele takıldı. Bay Wehmeyer’in kendisine “tuhaf, güzel bir aptal” olduğunu söylediğini hatırladı.

Bay Wehmeyer, “O gece ona aşık oldum” dedi.

Oturacak bir yer buldular ve gülmeye ve birbirlerine kadeh kaldırmaya devam ettiler. Her ikisi de UT Austin sporlarına ve Papa Roach ve Dance Gavin Dance gibi niş rock gruplarına olan ortak sevgilerini dile getirdi.

Bayan Smith, “Harika bir akşam geçirdik” dedi. “Onu evine ve ilk kez öpüştüğümüz merdivenlerin dibine bıraktım. Ve ondan kısa süre sonra tekrar benimle çıkmasını istedim.

Houston’da büyüyen 30 yaşındaki Bayan Smith, perakende mağazacılık alanında lisans derecesine ve UT Austin’den iletişim bilimleri ve bozukluklar alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Konuşma terapistidir ve çocuklarla çalışma konusunda uzmanlaşmıştır. Aynı zamanda yakın zamanda Austin Moda Haftası’nda yürüyen yarı zamanlı bir oyuncu ve modeldir.

31 yaşındaki Bay Wehmeyer, Austin’de büyüdü ve yine UT Austin’den işletme alanında lisans ve iş analitiği alanında yüksek lisans derecesine sahip. Ailelerin bebek bakıcısı ve diğer temel ev hizmetlerini bulmasına yardımcı olan çevrimiçi bir sistem olan care.com’un pazarlama ve ürün analizine liderlik ediyor.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

19 ve 20 yaşlarında tanışan Bayan Smith ve Bay Wehmeyer, ilişkilerinin yaklaşık altı yıllık bir ayrılığı da dahil olmak üzere, yıllar içinde kendi paylarına düşen sıkıntıları yaşadılar. Bayan Smith için ayrılığın ana tetikleyicileri, iç gözlem arzusu ve daha önce Bay Wehmeyer ile paylaşmadığı bir geçmişle hesaplaşma arzusuydu.

Bayan Smith, çocukluğunda duygusal ve fiziksel istismara uğradığını söyledi. Anne ve babası o üç yaşındayken boşandı ve Bayan Smith’in annesi üç yıl sonra yeniden evlendi.

Bay Wehmeyer’in olmadığı bir yıl boyunca Bayan Smith terapiye başladı.

“Bu, kendimi keşfetme ve geçmişimin travmasından iyileşme yolculuğuydu” dedi. “Terapi, bunun dünyayla ve Britton’la olan etkileşimimi nasıl etkilediğini anlamama yardımcı oldu. Daha özgün ve dürüst görünmeyi başardım.”

Bay Wehmeyer için ayrılık, kendini düşünmek için bir fırsattı.

“İnatçı olmaya ve olaylara karışmaya eğilimli olabilirim” dedi. “Daha esnek olmaya odaklanabildim ve bu hayatta birlikte olduğumuzu fark ettim.”

Ancak ikisi birbirlerinden asla vazgeçmediler ve yaklaşık bir yıl sonra tekrar birbirlerini buldular. Bayan Smith ve Bay Wehmeyer çift terapisi yapmaya başladılar – ikisi de bunu bir “lütuf” olarak nitelendirdi. Çift, pandeminin başlamasından kısa bir süre önce Austin’de bir daireye taşındı.

Şubat 2022’de Bayan Smith ve Bay Wehmeyer, en yakın arkadaşlarından bazılarıyla birlikte Maui’ye iki haftalık bir tatile gitti. Bay Wehmeyer bir öğleden sonra akşam yemeği rezervasyonunu “berbat ettiğini” iddia etti ve kadınlara bunun yerine plaja gelmelerini söyledi. Akşam için giyindikten sonra Bayan Smith ve arkadaşları kumda yüksek topuklu ayakkabılarla yürümekten pek de heyecanlanmadılar.

Bayan Smith, “Oraya vardığımda saçma sapan konuşuyordum ve Britton beni kenara çekmek istedi ve başımın belada olduğunu düşündüm” dedi.

Ancak Bay Wehmeyer grup dışında birkaç fotoğraf çekmek istediğinde bunu önerdi.

“Tamamen radarımın dışındaydı” dedi. “10 yıl birlikte geçirdikten sonra bile bu kadar şaşırmak benim için en iyisiydi.”

Çift, 9 Aralık’ta Austin’in hemen dışındaki butik etkinlik alanı Grand Lady’de 110 misafirin önünde evlendi. Toplantıya, Bayan Smith’in en yakın okul arkadaşlarından biri olan ve bu etkinlik için Evrensel Yaşam Kilisesi tarafından atanan Evan Silguero başkanlık ediyordu.

Yanık turuncu, çiftin mezun oldukları okula olan ortak sevgisini onurlandıran dikkat çekici bir renk şemasıydı. Resepsiyonda Bayan Smith ve Bay Wehmeyer, “Yıldız Savaşları” fırtına askerleri ve Darth Vader kasklarını taktılar ve konuklara, onların onuruna sallamaları için ışın kılıçları verildi. Shih Tzu karışımı Prenses Leia, akşam boyunca dikkat çekici bir şekilde öne çıktı.

Bağımsızlığının ve gücünün bir işareti olarak Bayan Smith, koridordan kendi başına yürümeye karar verdi. İlk adımında tökezledi ama doğruldu ve Bay Wehmeyer’e ulaşmayı başardı.