İlk buluşmaları için mesafeye gidiyorlar

babaadam

Aktif Üye
Beverly Bảo Ngọc Pham ve Brett Andrew Lynch, nişanlarının sosyal medyada viral olmasını beklemiyorlardı. Ne yazık ki, aileleri tarafından bir geçit töreni, hediye alışverişi, ailelerinden izin ve bir ata duasını içeren geleneksel Vietnam nişan törenlerini duyurduklarında olan buydu.

Yine geleneğe uyarak, Bayan Pham’ın annesi Lan Phuong Pham ve müstakbel kayınvalidesi Gwendolyn Lynch, geline yaklaşan düğünü için mücevher yağdırdı ve Bay Lynch, Bayan Pham’a nişan yüzüğünü takdim etti. Çift daha sonra anne ve babasına tören çayı ikram etti.

Göbek adı Vietnamca’da “mücevher” anlamına gelen 26 yaşındaki Bayan Pham, “Vietnam Savaşı’ndan sonra Amerika’ya göç eden Vietnamlı mültecilerden oluşan bir aileden geliyorum” dedi.

Çift, Mart 2021’de Bayan Pham’ın bir arkadaşıyla tatilde olduğu California, Palm Springs’te bir araya geldi. 30 yaşındaki Bay Lynch, ABD Deniz Piyadeleri’nde üsteğmendir. Bayan Pham’ın arkadaşını tanıyan erkek kardeşi, kasabada bir gece geçirmek için onunla buluşmaya davet edildiğinde, Twentynine Palms, California’da görev başındaydı.

Bayan Pham, “Söylediğim ilk şeyin ‘Denizcilerle çıkmam’ olduğuna eminim,” diye hatırlıyor gülerek.

Bayan Pham, Güney Kaliforniya Üniversitesi’nden yayın ve dijital gazetecilik derecelerine sahiptir ve şu anda Fox Sports için bir yazı tasarımcısı olarak çalışmaktadır. Westminster, California’da büyüdü.

Bay Lynch, lisans derecesini San Diego Üniversitesi’nden ekonomi alanında almıştır. Deniz Kuvvetleri’nde görev yapan babasından ilham alarak 27 yaşında Deniz Piyadeleri’ne katılmaya karar vermeden önce kariyerine televizyonda başladı. Pennsylvania, Lewisburg’da büyüdü.

Bay Lynch, Bayan Pham’a çok çabuk aşık olduğunu hatırladı.

“Sadece onunla ilk gece konuşurken, her şey çok zahmetsizdi” dedi. “En azından onunla bir randevuya çıkmak istediğimi biliyordum.”

O akşam, Bay Lynch, onu uygun bir ilk randevuya çıkarmak için ertesi hafta sonu Bayan Pham’ın yaşadığı Los Angeles’a yaklaşık dört saatlik bir yolculuk yapmayı önerdi.

“O yolculuğu yapmak istediğine inanamadım” dedi.

Akşam 5’te orada olacağını söyledi. “Ve iyi bir Denizci gibi, akşam 5’te oradaydım.”

Bay Lynch, “her denizcinin size söyleyeceği gibi” hafta sonu üssün dışında olmanın bir zevk olduğunu söyledi. Gidiş-dönüş sekiz saatlik bir yolculuk için olsa bile.

O gece Manhattan Beach’teki Sugarfish’te suşi yediler. Bay Lynch, “Sürekli konuştuk ve ciddi bir şey aradığımızı açıkça belirttik,” dedi. Bayan Pham, “Aynı fikirde olmamız güzeldi,” dedi.

Önümüzdeki ay içinde yakınlaştıkça, Bay Lynch, Kaliforniya’da yalnızca Nisan ayına kadar görev yaptığını açıkladı. Yakında Havelock, NC’deki Marine Corps Air Station Cherry Point’e uçacaktı.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Bayan Pham’ın “ilişki arafı” olarak tanımladığı yerde bir hafta geçirdiler. Ve sonra California’daki son haftasında Los Angeles’taki US Bank Tower’ın tepesindeki 71Above’da açık havada yemek yeme deneyimi ile onu şaşırttı.

“Harika bir son randevumuz vardı ve birlikte bunun için gitmeye karar verdik” dedi.

Bay Lynch, “Gerçekten birlikte hayatımızı kurmaya başlayabiliriz,” dedi. Bayan Pham ile tanıştığında, buluşabilecekleri uygun bir yer olsun diye Kuzey Karolina’daki bir evi kapattı. “Başından beri çıkma konusunda ciddiydik ve sonunda evlenmek istediğimizi biliyorduk.”

Bir yıllık flörtün ardından Bay Lynch, Bayan Pham’ın ebeveynlerinden gizlice hayır dualarını istedikten sonra Mart 2022’de Kaliforniya’ya uçtu.

Bay Lynch, “Sevdiği şeyler hakkında yorum yaptığında, onları telefonuma yazıyorum” dedi. “Bahsettiği olay için Newport Beach’te bir Airbnb yelkenli deneyimi rezervasyonu yaptırdım.”

Bayan Pham, “Her ihtimale karşı tırnaklarımı yaptırmış olabilirim,” diye anımsıyordu.

Bay Lynch, Bayan Pham’ı, şampanya ve suşi ile gün batımında yelkenli gezisine çıktıkları bir yat limanına götürerek şaşırttı. Bay Lynch soruyu sordu.

Çift, 19 Şubat’ta Saddleback Kilisesi’nin Newport Mesa kampüsündeki kampüs papazı Rev. Randy Craft tarafından California, Yorba Linda’daki Richard Nixon Başkanlık Kütüphanesi ve Müzesi’nde evlendi.

Üzerinde geleneksel bir Vietnam düğün selamı olan “Trăm Năm Hạnh Phúc” yazan bir çift özel işlemeli fildişi tül eldiven giyen Bayan Pham, “Kültürümü evliliğime dahil etmek istediğimi her zaman biliyordum.” , yani “100 yıllık mutluluk”.