İlk yüz yüze görüşmelerinde “Üç yıllık flört” gibi

babaadam

Aktif Üye
Victoria Faye Senter ve Alexander Marc Lass’ın sonunda yüz yüze tanışması için bir değil iki flört uygulaması gerekti.

Ligde ilk olarak Eylül 2020’de tanıştılar ve sohbetlerinden keyif alırken, Bayan Senter’in uzun cevaplarından “bunalmış” hissettiği için Bay Lass yanıt vermeyi bıraktı. “O zamanlar işler çok çılgıncaydı” dedi.

“Ona bir soru sorun, o bir paragrafta yanıt verir ve size dört soru sorar,” dedi Bay Lass. Bayan Senter, “Ben bir İngiliz öğrencisiydim, ah,” diye ekledi.

Birkaç yıldır bekar olan Bayan Senter, gölgelenmeyi hafife almadı. “Yaptığımız sohbet güzeldi ve hafif hissettirdi” dedi. “Gerçekten iyi bir adam olduğunu ve sadece hızlı ve rahat bir şey aramadığını söyleyebilirim ve üzgündüm.”

Sonraki ay onu Hinge’da görünce “inadına” profilini beğenmeye karar verdi. “Rahatsız olacağını düşündüm ve bu bir galibiyet gibi geldi.”

Bay Lass, onu hemen tanıdı ve aralarındaki bağlantıyı hatırladı, ancak onunla eşleşmeden önce “zihinsel olarak devreye girip 1.400 soruyu yanıtlamaya” kadar beklediğini söyledi.

Bay Lass, “O gün geldiğinde ve hazır olduğumda, doğruca dışarı çıktım ve ‘Topu kaybettiğimi biliyorum, sana bir içki ısmarlamak istiyorum’ dedim” dedi.

Ancak Senter Hanım doğrudan kişisel bir randevuya atlamama konusunda inatçıydı. Yüz yüze görüşmeden önce iyi bir eşleşme olmalarını sağlamak için bir FaceTime randevusu önerdi.

FaceTime’da, eğitim politikasından Kanye West’e kadar uzanan canlı bir sohbete girdiler. Bay Lass, “İkimiz de ilk FaceTime randevumuzdan sonra farklı ve çok özel bir şey olduğunu biliyorduk” dedi. “Geceleri saatlerce uyumadım.”

İki sanal randevudan sonra, Manhattan’ın Flatiron semtindeki İtalyan restoranı Novita’da buluşma ayarladılar.

Ancak randevudan üç saat önce, Bay Lass masaüstüne zamana duyarlı konular eklemişti. Sonraki birkaç saati çılgınca çalışarak geçirdi ama sonunda onun 7:45 akşam yemeği rezervasyonunu yapmasının hiçbir yolu olmadığını anladı.

Randevuyu tamamen iptal etmek yerine, dairelerinden birinde takılmalarını önerdi – kanepede çalışacaktı ve “üç yıldır çıkıyorlarmış gibi” TV izleyebilir veya kitap okuyabilirdi, dedi. O cumartesi onu gerçek bir randevuya çıkaracağına söz verdi.

Kabul etti ve onu Gramercy dairesine davet etti. Gece yarısına kadar onun evinde çalışırken, “son birkaç ayda işlerin gerçekten çılgınca olduğunu kanıtlayabileceğinin gizlice onaylandığını” hissetti.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Söz verildiği gibi, o Cumartesi ılıman bir Kasım akşamı, Flatiron’da artık kapalı olan Doğu restoranı Nur’a gittiler. Randevunun sonunda Senter Hanım, daha sonra teklifinde atıfta bulunduğu bir söz olan “Seninle çok iyi arkadaş olacağımıza dair bir his var” dedi.

O yılın Noel’inde, birbirlerinin ebeveynlerinin evlerinde haftalar geçirdiler. Bay Lass, “Kendimizi çok erken ve çok kısa sürede ilgili ailelerimizle birlikte kök saldık” dedi.

Birkaç ay sonra, Nisan 2021’de birlikte Chelsea’ye taşındılar. Ve birkaç ay sonra Bayan Senter’in babası, golf oynayan arkadaşlarının önünde Bay Lass hakkında şaka yaptı: “Onun benim damadım olduğunu düşündüğünü biliyorum, ama o sadece kızımın erkek arkadaşı. Ve inşallah bir gün damadım.”

Bay Lass, Şubat 2022’de Hampton Bays, NY’deki çocukluk evlerinin arka bahçesinde evlenme teklif etti.

31 yaşındaki Bayan Senter, Michigan Üniversitesi’nden İngilizce Lisans Derecesi ile mezun olmuştur. Ayrıca Columbia Üniversitesi’nden eğitim alanında yüksek lisans derecesi aldı. Teach for America’da yönetmendir.

Yine 31 yaşındaki Bay Lass, Lehigh Üniversitesi’nden İşletme ve Ekonomi alanında lisans derecesi ile mezun oldu. GreensLedge Capital Markets’ta Direktördür.

Çift, 215 düğün davetlisi ile 15 Ocak’ta Mandarin Oriental Hotel’de dünyaevine girdi. Bay Lass’ın Üniversite Hahamı, Pensilvanya, Lehigh Valley’den Chabad Lubavitch’ten Haham Zalman Greenberg görev yaptı.

İki New Yorklu için mekan, New York şehrinin içeriden görülmesi nedeniyle özeldi. Törenden önce yakındaki Central Park’ta fotoğraf çektirdiler ve helal arabadan bir sosisli sandviç paylaştılar. Ardından gelen bir resepsiyonda “Mr. Killers tarafından Brightside” ve Mr. Lass daha sonra şarkıya sörf yaptı.

Bay Lass, “Oda sevgi ve destekle doluydu” dedi. “Ama günün sonunda, benim için önemli olan tek şey Victoria’ydı.”

Senter Hanım için “balayı dönemi” hiç bitmedi. “Hala başım dönüyor” dedi.