İsmail Cem Cambaz: Şampiyonlar Ligi üzere bir gruptayız

edeb

Üye
TFF 3. Lig’de 2022-2023 dönemi hafta sonu müsabakalarıyla başladı. 1.Grup’ta gayret eden Belediye Derincespor alanında Eskişehirspor’u ağırladı. Mesken sahibi kadronun 3-2 kazandığı müsabakanın akabinde teknik yönetici İsmail Cem Cambaz maçı kıymetlendirdi. Eskişehirspor Teknik Yöneticisi Cüneyt Biçer ise rastgele bir açıklamada bulunmadı. Maçın akabinde galibiyet sevinci taraftar ve futbolcularla paylaşan Cambaz, “Şampiyonlar Ligi üzere bir gruptayız”

“Şampiyonlar Ligi üzere bir gruptayız”

Gruplarının zorluğundan bahseden Cambaz, “Çok keyifli bir maç oldu. Yaklaşık 40 gündür ön hazırlığımız vardı. Şampiyonlar Ligi üzere bir gruptayız. Dönemin birinci maçını oynadık. Eskişehirspor Türk futboluna biroldukça oyuncu armağan eden yılların büyük bir topluluğu. Eskişehir’in kümenin üst sıralarında olacağını düşünüyorum. Onlarla oynamak fazlaca hoştu. İki grubun da seyircili olması da hayli keyif verdi. Kümemiz hayli sıkıntı. Her maç hayli önemli; geldi gittisi olan, 1-0, 2-1 üzere az skorlu keyifli oyunlar olacak. Çok farklı galibiyetlerin olacağını düşünmüyorum. Herkes denk ve sahiden büyük topluluklar; Eskişehir, Ordu, Mersin, Kütahya, Elazığ üzere. Biz de Belediye Derincespor olarak belli amaçlar doğrultusunda hem oyuncu yetiştirmek, geliştirmek birebir vakitte kentimizi en âlâ biçimde temsil etmek istiyoruz. Geçen yıl ligi 6. bitirdik, bu yıl daha üstte bitirmek için döneme başladık” sözlerini kullandı.

“Oyun epeyce gitti, geldi”

Maçın içerisinde fazlaca değişkenler olduğuna değinen Cambaz, “Eskişehirspor ile maçımız güçlü ve keyifliydi. Gücünü biliyorduk. Oyuncu kümesi 1.Ligden beri birlikte oynuyor. Rakibimizi tahlil ettik, hazırlık maçında da izledik. İçerde oynamanın avantajıyla fazlaca coşkulu ve dilekli başladık. Biroldukca gol durumuna girdik, atamadık. Kontradan yakalanıp makus bir gol yedik. Onun üzerine tepki verdik ve gol attık. bir daha yüzde yüz goller kaçırdık. Birinci yarı bizim üstünlüğümüzdeydi lakin 1-1 bitti. İkinci devrede sakatlanan İsa’nın yerine Uğurcan’ı aldık. Oyun başlar başlamaz gol attı. Ekip oyunu oynuyoruz, her insanın yeterli oynayıp ortasından maçın uygun oyuncusunu çıkarma kaygısındayız. Düzgün başladığımız oyunda fazlaca berbat bir gol daha yedik ve 2-2 oldu. daha sonra tekrar tepki verdik ve 3-2 bitirdik. Her vakit dönemin birinci maçları zordur. Oyun hayli gitti geldi” dedi.

“Mücadele ruhu yüksek bir takımız”

Takım olarak mücadeleci olduklarının altını çizen İsmail Cem Cambaz, “Takım olarak her geçen gün daha ileriye giden bir oyun şeklimiz var. Bugün de oyunun genelinde izleyenlere keyif verdik, futbolun doğrularını yapmaya çalıştık. Atak futbolu ismine fazlaca hoş enstantaneler ve durumlar oldu. Biraz daha savunma manasında çalışıp gol yeme alışkanlığını azaltırsak bizim için artı olacak. Çaba ruhu yüksek bir ekip olduk. Oyunumuzu geliştirmeye açık grubuz. Gelecek vaat eden genç oyuncularla deneyimli oyuncuların karışımı bir grubuz. Bugün maçın sevincini yaşayıp Karşıyaka deplasmanına hazırlanacağız. Yanlışsız oyun oynayıp galibiyet için çalışacağız” formunda konuştu.

“Sercan ve İlker’in cezası bitti”

Cezası biten oyuncularla daha da yeterli olacaklarını belirten Cambaz, “Bizim tek sıkıntımız Belediye Derincespor’u nasıl daha ileriye gdolayırüz. Bu yıl geçen seneye bakılırsa küme daha sıkıntı. 10-12 tane şampiyon adayı sayabilirim. Geçen yıl 2-3 grup vardı. Pas oyununa bedel veren, atak futbolu oynatmaya çalışan antrenörüm. Bugün eksiklerimiz vardı lakin oyunu daha da güzelleştirme ismine ne gerekiyorsa yapacağız. Bugün Sercan ve kaleci İlker kırmızı kart cezalısıydı. Cezaları bitti. Haftaya ekiple beraberler. Kemal ve Hasan’ın sakatlığı bir buçuk ay kadar daha sürecektir. İsa’nın da maçın ortasında kaşı açıldı. Dikiş attılar ve o denli oynamaya çalıştı. daha sonra sıhhat durumu daha berbata gitti. Onu korumak için değiştirdik, bunun için de devreyi bekledik” kelamlarını kaydetti.

“daha sonradan oyuna giren 2 oyuncu da gol attı”

Oyuncu değişikliklerine de değinen İsmail Cem Cambaz, “Bugün daha sonradan oyuna giren iki oyuncumuz gol attı. Grup ve birlik manasında oyuna dokunmaya çalışıyoruz. Biz bir grubuz. Her maç kendi yıldızlarını ortasından çıkarıyor. Ancak kadro ön planda. Aslan yürekli futbolcularım çıkıyor idmanda, maçta en yüksek performansı vermek ismine kaşı da açılsa, ayağına darbe de alsa sonuna kadar uğraş ediyor. Bütün futbolcularımın yüreğine sıhhat, hepsine galibiyet için de teşekkür ediyorum. Rakip kadroda Onur Arı var, Muhteşem Lig santraforu. Trabzonspor üzere gruplar istiyor. Karşıyaka’nın bütçesi, Mersin İ.Y.’nin bir oyuncusunun bütçesi 1,5-2 milyonken biz Belediye Derincespor olarak Kocaeli’nin gençleriyle birlikte oynadığımız bu oyunla umut veriyoruz. İlerde daha da âlâ sonuçlar verecektir”

İHA