İtalyan-Amerikan tarzını seviyorum: bu Amore

babaadam

Aktif Üye
Christopher Joseph Marazzo, Ekim 2019'da bir Cuma akşamı düşünülemez olanı yaptı. Makarna kasesini bitirmeden bıraktı ve Aşağı Manhattan'daki İtalyan restoranı Forlini's'in arka odasında Rose Angelina Teresa Minutaglio'nun standına yürüdü.

Cumartesi günü 33 yaşına giren Bay Marazzo, “Siyah-beyaz bir fotoğraf gibi eski dünya güzelliğine sahip” dedi. “Tıpkı Sophia Loren'e benziyor.”

Ayda iki cuma günü, şarkıcı Angelo Ruggiero İtalyan şarkılarının yanı sıra 50'li ve 60'lı yıllardan melodiler seslendirirken, genellikle beş ila 15 arkadaşını normal masasına davet ediyordu. Restoran 2022'de kapandı. (Bir zamanlar Bay Marazzo'nun standının üzerinde bulunan bir mandolin ve kitap tablosu, şimdi çiftin girişinde asılı duruyor.)

Garip bir şekilde, Chris adıyla anılan Bay Marazzo, o akşam çoğunlukla Bayan Minutaglio'nun büyüdüğü yer olan Austin, Teksas'tan ziyarete gelen babasıyla konuşuyordu.

Babasının “Bu arada bu benim kızım Rose” dediğini hatırladı.

Adlarını ancak o akşam öğrenmiş olan Bay Marazzo, onların gittiklerini fark edince ön kapıları hızla açtı.

“İyi geceler Rose!” diye bağırdı babasıyla birlikte taksi beklerken.

Columbia'da bilgisayar bilimi alanında yüksek lisans eğitimine devam eden ve Invictus Capital Partners'ta emlak piyasasına odaklanan kıdemli bir yatırım stratejisti olarak çalışan Bay Marazzo, “Heyecanlandım” dedi. College of William & Mary'den ekonomi ve finans alanında lisans derecesi ile üstün başarıyla mezun oldu.

Üç ay sonra, düzenli olarak kulübeleri aradıktan sonra nihayet Bayan Minutaglio'yu gördü. Bir sandalye çekip numarasını aldı.

San Antonio, Teksas'taki Trinity Üniversitesi'nden siyaset bilimi ve iletişim alanında lisans derecesi alan 30 yaşındaki Bayan Minutaglio, “İtalyanca olan her şey hakkında konuştuk” dedi. Bugün ELLE Dergisi'nde yazıların ve özel projelerin kıdemli editörüdür.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Kısa süre sonra babaannelerinin İtalya'nın Napoli kentinden olduğunu öğrendiler ve kendisi, New York'ta her yıl düzenlenen Küçük İtalya festivali sırasında San Gennaro heykelinin taşınmasına yardım ettiğinden bahsetti.

Lou Monte'nin “Che la Luna Mezzo Mare” versiyonuyla (“Denizin ortasında ay var” olarak tercüme edilir) dans ettiler, her zamanki vuruş çizgisine katıldılar ve zirvede “New York, New York” şarkısını söylediler. akciğerleri.

“Ruhlarımız birbirini 1000 yıldır tanıyor” dedi.

Ertesi Cuma, Google aramasında şehrin en romantik yerlerinden biri olan Greenwich Village'daki One if by Land, Two if By Sea'de akşam yemeği yediler ve mekanı kapattılar.

Daha sonra, şiddetli soğukta, en yakın bar olan Jekyll & Hyde Club'a sığındılar ve antifriz rengindeki içecekleri içerken güldüler. Ardından, Battery Park City'deki evine gitmeden önce Morton Caddesi yakınındaki verandasında ilk öpüşmelerini yaptılar.

“Çok sevindim” dedi ve ertesi Cuma onu, Finans Bölgesi'ndeki en sevdiği bar olan Cedar Local'e davet etti; burada bir içkiye -bir Splash of Rose- onun adı verilmişti.

Üçüncü Cuma günü en az on arkadaşıyla birlikte Forlini'nin arka odasına döndüler.

Pandemi vurduğunda ilişki yükselişe geçti. West Village'daki apartman dairelerine yerleşirken ve büyükannesinin Pazar sosu tarifiyle makarnanın tadını çıkarırken, “Onun yanında olmaktan mutluydum” dedi.

Nisan ayında, 30 saat boyunca doğrudan Teksas'a gittiler ve iki ay boyunca Austin'de kalmalarından önce ebeveynlerinin Hill Country'deki Llano, Teksas'taki hafta sonu kulübesinde karantinaya alındılar.

Paskalya Pazarı San Antonio'yu ziyaret edip nehir yolu boyunca ve Alamo çevresinde yürürken, “Ona Teksas'ımı gösterdim” dedi.

Daha sonra yazı, babasının bodrum katında endüstriyel bir pizza fırınının bulunduğu Gladstone, New Jersey'deki ebeveynlerinin evinde geçirdiler. Bay Marazzo yakındaki Basking Ridge'de büyüdü.

Ağustos 2022'de Central Park West'te bir daire satın aldılar.

26 Mart 2023'te büyükannesinin Malverne, NY'de yaşadığı evin önünde ona evlenme teklif etti. (İkisi önceki gece yakınlarda bir düğündeydiler.)

Bunu bir “sakinleşme sinyali” olarak gören Bay Marazzo, “Bay Softee'nin kamyonunun sesini duyuyorum” dedi. Büyükbabası, kendi dondurma kamyonuyla Staten Island'da Delicious Ice Cream markasını kurdu. Aile şirketi 2022 yılında satıldı.

“Rose'la paylaşmak için gökkuşağı serpintili vanilyalı dondurma külahı sipariş ettim” dedi. Birkaç dakika sonra sakince tek dizinin üstüne çöktü.

24 Şubat 2024'te, bir Roma Katolik rahibi olan Rahip Michael Hilbert, Manhattan'daki St. Ignatius Loyola'da görev yaptı ve 130 misafirin önünde bir başka Roma Katolik rahibi ve damadın amcası Rahip James Bates'in katılımıyla gerçekleşti. Çift daha sonra geleneksel bir İtalyan kulübü olan Columbus Vatandaşlar Vakfı'nda incir grappa ile kadeh kaldırdı.

Törende Bayan Minutaglio, annesinin orijinal olarak diktiği ve kollarını açarak değiştirdiği 1984 tarihli saten gelinliğini giydi. Napoliten geleneğinde gelin ayrıca mercan takardı; kırmızı mercandan yapılmış saç tarağı ve küpeler. Daha sonra tatlı olarak altı cannoli kulesinin yer aldığı resepsiyon için kapüşonlu bir pelerinli, katmanlı bir tül elbiseye dönüştü.

Marazzo, 1964 yapımı Vittorio De Sica filmine atıfta bulunarak, “'İtalyan Tarzı Evlilik'teki İtalyan çift gibiyiz. Sophia Loren'in yerine Rose Minutaglio'm var” dedi.