İyileşmeye, kayıptan sonra sevmeye giden yolda

babaadam

Aktif Üye
Trevor Jovan Bates, Shahnaz Singh-Kandah’ya çıkma teklif etmeden önce bile karısı olacağını biliyordu. “Kutsal Ruh’un Şehnaz’ın senin eşin olduğunu söylediğini duydum ve bunu çok net bir şekilde duydum” dedi.

Her ikisinin de gittiği kilisede tanıştıktan sonra arkadaş olan Bay Bates ve Bayan Singh-Kandah, ilişkileri değiştiğinde 2 Temmuz 2022’de Point Pleasant Beach, New Jersey’de bir kilise ayinindeydiler. Her ikisinin de birbirlerine gizli bir aşkı vardı ama arkadaşlıkları aylarca platonik olarak kaldı; ta ki Bay Bates, Bayan Singh-Kandah’ya duygularını itiraf edene kadar.

30 yaşındaki Bay Bates, Westbrook, Maine’de büyüdü ve 2015 yılında Maine Üniversitesi’nden kinesiyoloji bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Indianapolis Colts tarafından seçildi ve çocukluk hayali olan Ulusal Futbol Ligi’nde oynama hayalini gerçekleştirdi. 2019 yılına kadar profesyonel olarak futbol oynamaya devam etti. Bipolar manik dönem olarak nitelendirdiği olay polisle tartışmaya ve resmi teşhise yol açtı.

Bay Bates, “Hayatımda çok karanlık ve bunaltıcı bir dönemden geçtim ve bunun sonucunda kariyerimi kaybettim” dedi. 2021’de New Jersey’e taşındı ve şu anda Englewood, NJ merkezli bir tıbbi cihaz üreticisi olan Stryker’da satış temsilcisi olarak çalışıyor.

Lakewood, New Jersey’de doğup büyüyen 35 yaşındaki Bayan Singh-Kandah, 2011 yılında Northeastern’den davranışsal sinir bilimi alanında lisans derecesi aldı. Ağabeyinin 2014 yılında bir yaya kazasında ani ölümünden sonra (annesi yedi yıl önce ölmüştü). “Hayallerimin bir son kullanma tarihi olduğunu fark ettim” dedi. Annesinin hemşire olarak yaptığı işten ilham alan Bayan Singh-Kandah, hem lisans hem de yüksek lisans derecelerini Columbia’dan hemşirelik alanında aldı. Columbia Üniversitesi Irving Tıp Merkezi’nde onkoloji hemşiresi olarak çalışıyor.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Bay Bates ve Bayan Singh-Kandah, ilk olarak Ekim 2021’de Bay Bates’in New Jersey’e taşınıp Jersey City, New Jersey’deki Tapestry Kilisesi’ne katılmasıyla tanıştı. Mart 2022’de kiliselerinde bir gençlik oyunu gecesi düzenlemeye gönüllü olduklarında arkadaş oldular ve sonrasında iletişimlerini sürdürdüler. Her ikisi de diğerini ilginç ve çekici bulsa da, ikisi de kişisel iyileşme yolculuklarına odaklandıklarından o zamanlar romantik bir ilişkiyle ilgilenmiyordu.

Ancak Bay Bates ve Bayan Singh-Kandah’nın birkaç aydır birbirlerini görmemesi ve ardından Haziran ayında hafta ortası dua töreninde buluşmasıyla bu durum değişti. “Omzuma dokundum, ona baktım ve büyük bir sevinçle doldum” dedi. “Orada bir şeyler olduğunu yeni fark ettim çünkü onu gördüğümde hissettiğim duygulara alışık değildim. ”

Bayan Singh-Kandah da bir kıvılcım hissetti. “Hem acı hem de kayıp yaşadığımız bir yerde gerçekten derin bir bağımız vardı, ama aynı zamanda kaybımızda Tanrı’nın kalbini gördüğümüzü de biliyorduk” dedi. “Tıpkı ‘Ah, seni bir insan olarak anlıyorum. Neler yaşadığını anlıyorum, ya da tam tersi.”

Ancak Bayan Singh-Kandah, bir ay sonra Bay Bates’in kendisine olan hislerini paylaşması üzerine endişelendi. “Biraz korkutucuydu çünkü üç yıldır tek bir randevum bile olmadı” dedi. “Çok paslanmıştım. Ama aynı zamanda koruyucu bir mekanizmaydı. Onun benim için doğru kişi olduğundan emin olmak istedim, bu yüzden beni takip ettiğinde ona zor anlar yaşattım.

Bay Bates’in ısrarı sonunda Bayan Singh-Kandah’ı onun yanında olmaya ikna etti. “Niyeti çok açıktı” dedi ve Tanrı ile olan ilişkilerinin ve toplumlarının ilişkilerini onaylamasının, öyle olması gerektiğini doğruladığını ekledi.

2 Ekim’de resmi olarak kız arkadaşı olmayı kabul etti ve ay sonundan önce zaten evliliği tartışıyorlardı.

Bayan Singh-Kandah, “Aşık olduğumda belirleyici bir an olduğunu sanmıyorum; sadece giderek daha çok aşık olmaya devam ettim” dedi. “Sadece onu ve kalbini tekrar tekrar görmekti.”

Bay Bates, 6 Mayıs 2023’te ailesinin ve arkadaşlarının önünde bir teklifle Bayan Singh-Kandah’yı şaşırttı.

2 Kasım’da Jersey City’deki Lincoln Park’taki View’da evlendiler. Goblen Kilisesi’nin yönetici papazı Markus Robinson görev yaptı.

Büyük, gösterişli partiler düzenlemeyi seven Bayan Singh-Kandah’nın annesine saygı duruşunda bulunarak, çiftin düğün etkinlikleri 200 misafirin tamamının davet edildiği üç gün sürdü.

Bay Bates ve Bayan Singh-Kandah, evli bir çift olarak birlikte bir yuva kurmayı sabırsızlıkla bekliyorlar.

Bayan Singh-Kandah şunları söyledi: “İkimiz de bekar anneler tarafından büyütüldük ve şimdi bir aile kurabilmek ve gelecekte çocuklarımız için bu tarihi yeniden yazabilmek, sanki Tanrı bize neredeyse ikinci bir şans vermiş gibi geliyor.” yol.”