İzlanda turistler için bir mıknatıs. First Lady’sinin ona bazı tavsiyeleri var.

çavuş

Aktif Üye
Biliyorsunuz, 25 yıl önce seyahat etmeye başladım ve o zamanlar ‘İrlanda’yı mı kastediyorsunuz?’ diyen insanlarla tanıştım ve şimdi herkes ‘Aa ben oraya gidiyorum’ veya ‘Komşum gidiyor’ diyor. Gitmek istiyorum.” Bu, insanların bilincinde çok daha yerleşiktir.

2010 yılındaki volkanik patlamanın hemen ardından, turizmi teşvik etmek için “İzlanda’dan İlham Alındı” kampanyası başlatıldı. bunu okudum çeyrekten fazla İzlanda’nın yetişkin nüfusunun yüzde 30’u katıldı.


Pekala, herkes arkadaşlarına İzlanda’ya gelmelerini söylemeli. Kesinlikle yaptım ve diğer birçok insan da yaptı. Bazı harika kampanyalar oldu ve birçoğunun arkasında, herkesin çevrimiçi olarak yapabileceği sorumlu seyahat taahhüdü olan İzlanda Taahhüdü gibi önemli sürdürülebilirlik mesajları var. Bence gezginler ziyaret ettiğimiz ülkeler ve geri vermek için neler yapabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor ama bazen bu bilgiyi nasıl alacağımızı bilmiyoruz. Ve İzlanda Taahhüdü, insanlara doğaya karşı nazik olmalarını hatırlatmanın ve bir şey olması durumunda bir seyahat planınız olduğundan emin olmanın harika bir yoludur.

Sözde bir nokta dikkatimi çekti, “Uğruna ölmeden öleceğim fotoğraflar çekeceğim.” İnsan bazen kendini unutuyor galiba?


Burada gerçekten sıcak suyu olan kaplıcalarımız var; aktif volkanlarımız var; plajlarda spor ayakkabı dalgalarımız var; Şiddetli rüzgarımız var. Tatilde yenilmez olduğumuzu düşünüyoruz ama yine de sağduyumuzu kullanmamız gerekiyor.

Kitabınızda, ziyaretçilerin İzlandalılarla tanışmasının en iyi yollarından birinin jeotermal havuzdaki jakuziye girmek olduğunu yazıyorsunuz. Neden bu?


Derler ki: Bir İngilizle tanışmak istiyorsan bir bara git. Bir Fransızla tanışmak istiyorsan bir kafeye git. Ve burada, İzlanda’da kesinlikle yüzme havuzuna gidersiniz çünkü orada sabah, öğle veya akşam insanlarla tanışabilirsiniz. Ve ziyaretçilere farklı havuzları denemelerini tavsiye ederim çünkü hepsinin kendi karakteri ve kişiliği vardır ve farklı insanlarla tanışabilirsiniz. Temiz ve uygun fiyatlılar ve tüm yerliler de öyle.

Kitabınızı okurken, İzlanda topluluğunun giderek daha çeşitli hale geldiği, ancak yine de birbirine sıkı sıkıya bağlı olduğu izlenimine kapıldım.


Hafta sonu sütyen almak zorunda kaldım – ki bu harika bir deneyim. Mağazada çalışan kadınla konuştum ve soyunma odasında yanımdaki kadın “Bu sesi tanıyorum” dedi ve bu bizim baş tıbbi görevlimizdi – İzlanda’dan Anthony Fauci gibi. Ve sadece İzlanda’da bir iç çamaşırı mağazasında tanıştığımıza güldük. Sonra ertesi gün süpermarkette onunla tekrar karşılaştım. Ve şöyle düşünüyorsunuz: Burası küçük bir ülke.