Karşıyaka’nın Alsancak’taki birinci maçı izleyicisiz

edeb

Üye
Kaf-Kaf, Belediye Derincespor’la 10 Eylül’de Alsancak Mustafa Denizli Stadı’nda oynayacağı birinci iç saha maçını bir daha birebir rakibiyle geçen dönem oynadığı müsabaka daha sonrası aldığı ceza yüzünden izleyicisiz oynayacak. Rakibiyle geçen dönem 1 Mayıs’ta Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı’nda yaptığı son iç saha maçında taraftarın niye olduğu tıpkı dönem ortasında 5’inci defa gerçekleşen makûs ve nahoş tezahürat niçiniyle Profesyonel Futbol Disiplin Heyeti’nden 1 maç izleyicisiz oynama cezası alan Karşıyaka, cezayı yeni dönemin birinci iç saha imtihanında çekecek.

İzmir temsilcisi, 8 yıl daha sonra döneceği yenilenen Alsancak Stadı’ndaki birinci maçında taraftar takviyesinden mahrum olacak. Futbol Federasyonu, koronavirüs pandemisi niçiniyle 2.5 yıldır uyguladığı deplasman izleyicisi yasağını bu dönem tüm liglerde kaldırırken, Kaf-Kaf, bu hafta Nevşehir Belediyespor’la oynayacağı maçta da taraftar takviyesi alamayacak. Nevşehir Gazi Stadı’ndaki taban yenileme çalışmaları sebebiyle müsabaka Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü 3 Nolu Alan’a alınırken, tribünleri yetersiz olan alana deplasman izleyicisinin alınmayacağı açıklanmıştı.

Karşıyaka’da Nevşehir deplasmanında geçen dönemden sarkan cezasını çekecek Ertuğrul forma giyemeyecek. Fiyatına artırım isteyen Samican ise takım dışı kalmıştı.

DHA