Karşıyaka’ya yasak muştusu

edeb

Üye
Daha evvel 5 yıl kesintisiz süren yasağı geçen dönem başı ve devre içinde süreksiz olarak açan Kaf-Kaf, yeni dönem öncesi kalan belgeleri da temizleyip eski futbolcu ve teknik adam alacaklarından kaynaklı yasağı büsbütün kaldırdı. Son 3 belgeye da 500 bin TL civarında ödeme yapan yeşil-kırmızılılar, yeni transferlere dönem öncesi lisans çıkarma hakkını elde etti.

Müjdeyi KSK Fan Zone’da dönem öncesi organize edilen birlik-birliktelik, sponsorlara teşekkür ve forma lansmanı gecesinde duyuran Lider Turgay Büyükkarcı, ” Transfer yasağımız bugün itibariyle kalktı. Geçmiş periyotlardan 150 evrakın tamamını temizledik” dedi. Yeni dönemde 3 yarışmacı branşta birden şampiyonluk hedeflediklerini söyleyen Büyükkarcı, “Futbol A ekip kamp merkezini topluluğumuzun, Karşıyaka Belediyesi’nin ve sponsorların dayanağıyla zirveden tırnağa yeniledik. 15 güne büsbütün bitmiş olacak. Amacımızda 100 dönümlük Mavişehir’deki altyapı toprağı var, onunla ilgili görüşme yaptım, onu da çözeceğiz. Futbolda şampiyonluk bekliyoruz. Basketbolda bu dönem Avrupa kupasını getirmek istiyoruz, voleybolda Sultanlar Ligi’ni hedefliyoruz” dedi.

Gecede yaptığı konuşmada, “Birlik birliktelik tablosunu görür görmez şampiyonluk inancım daha da pekişti” diyen Karşıyaka Belediye Lideri Cemil Tugay, “Karşıyaka hangi ligde oynarsa oynasın her vakit büyüktür. Ben bu kentte belediye başkanlığından her vakit gurur duydum. bu biçimde tablolarda gururum katlanıyor. Muhtaçlığımız olan inancımızı taze tutmak, vefalı olmak ve başarılı olanlara hakkını teslim etmek. Ben hayli başarılı bulduğum idaresi kutluyorum, bu sene şampiyonlukla bunu taçlandıracağız. Şimdiden şampiyonluğumuz güzel olsun” derken, Futbol Şube Lideri İrfan Ilgazlı, Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’ndeki yenileme çalışmalarına takviye veren isimlere teşekkür edip, “Biz gerekeni yaptık. Sıra aslan futbolcularımıza geldi. Bizi layık olduğumuz yere getirmek için kelam onlarda” diye konuştu.

110’UNCU YILA ÖZEL FORMA

Karşıyaka’da dönem öncesi düzenlenen gecede kulübe sponsorluk takviyesi veren isim ve şirketlere teşekkür plaketi verilirken, futbol grubunun giyeceği formalar da oyuncular tarafınca tanıtıldı. Kaf-Kaf, yeşil-kırmızı çubuklu ve beyaz formanın yanı sıra kulübün 1 Kasım 2022’de kutlanacak kuruluşunun 110’uncu yılı için özel siyah forma tasarlattı. Formanın ardında cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kulübe yaptığı ziyarette çekilen fotoğrafın görseli de işlendi. Cumhurbaşkanı olarak Karşıyaka’yı 2 kere ziyaret eden Atatürk, 24 Haziran 1926 tarihli ikinci ziyaretinde yeşil-kırmızılıların Kurtuluş Savaşı’nda cepheden döndükten daha sonra bir daha kurduğu grupla İzmir Ligi’nde yabancı rakipleri ile yaptığı maçlar kararında hiç gol yemeden şampiyon olduğunu öğrenmiş ve bunun üzerine kulübün ambleminde ay-yıldız kullanılmasını istemişti.

DHA