Malatya Yapraklı’da vana montaj çalışmaları tamamlandı

babaadam

Aktif Üye
Malatya Yapraklı’da vana montaj çalışmaları tamamlandı
Malatya Büyükşehir Belediye Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafınca Yapraklı içme suyu deposunu besleyen ana isale sınırı üstündeki vana montajı çalışması gerçekleştirildi.

MALATYA (İGFA) – Yapraklı içme suyu deposunu besleyen ana isale çizgisi üzerinde gerçekleştirilen vana montajı çalışmalarını inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, “Sağlam altyapı için tüm takımımızla alandayız. Su kesintisi için vatandaşımızın müsamahasına sığınıyoruz” dedi.

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert’in de hazır bulunduğu incelemede Lider Gürkan, çalışmaların daha sağlıklı ve daha sağlam bir altyapı için olduğunu söz etti.


Suların belirtilen saattilk evvel verilmesi için MASKİ gruplarının epeyce ağır bir biçimde çalışma yürüttüğünü belirten Lider Gürkan, “Hız kesici vananın (Basınç Kırıcı) takılması için gerçekleştirilen çalışmayı yerince incelemek için gruplarımızı ziyaret ettik. Çalışma niçiniyle biroldukça mahallemizde su kesintisi yaşanma ihtimali yüksek. Su depolarımız büsbütün dolu. Kesintinin yaşanacağı tüm mahallelerimize su verilmektedir. Çalışma niçiniyle su kesintisi yapılmıştır. Boruların kesilmesi, basın kırıcı vananın takılması yaklaşık 4 saatimizi alır. Bu 4 saatlik vakit zarfı içerisinde vatandaşlarımıza kesintisiz su vermeye çaba edeceğiz. Lakin depodaki suyumuz bittiği an bir iki saatlik su kesintisi olabilir. Vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz bu rahatsızlıktan dolayı güzel görülerine sığınıyoruz” dedi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.