Neredeyse kaçacak olanla evlen

babaadam

Aktif Üye
Marc Julius Reyes, Elaiza Joyce Ramos'u gördüğü andan itibaren büyülenmişti. Bay Reyes, “Elaiza okulda ilk gün ilgimi çeken tek kızdı” dedi.

Ancak 13 Haziran 2011'de Filipinler'in Quezon City kentindeki bir okulda iki lise öğrencisiyle başlayan bu ilk görüşte aşk hikayesi, gerçekte ancak Ocak 2013'te başladı.

Bayan Ramos, “Öğretmenimizin talimatıyla yan yana oturduk” dedi. “Hemen hemen her sınıf etkinliğinde ortaktık.”

İkili düzenli olarak görevler hakkında fikir alışverişinde bulunmuştu. Ancak birkaç hafta sonra bir değişiklik oldu ve mesajları daha kişisel hale geldi.

Şu anda 26 yaşında olan Bayan Ramos, “Marc gizemli bir tip ve sonunda bana açıldığında, Marc'ın farklı bir yönünü gördüm ve ona aşık olmaya başladım” dedi.

Bay Reyes de (26 yaşında) tutuklandı. “Genç yaşlardan beri kararlı olduğu için ona hayrandım” dedi. “Sanki gelecekte neyi başarmak istediğini zaten biliyor gibiydi. Her gün okula gelme isteği uyandırdı.”

Bayan Ramos'un ebeveynleri katı olduğundan ikisinin birlikte çok fazla zaman geçirmesi zordu. Ancak 7 Temmuz 2013'te, Bay Reyes'in 16. doğum gününün ertesi günü, ona, onunla birkaç saat geçirmenin en iyi doğum günü hediyesi olacağını söyledi.

Bayan Ramos, “Ondan zaten hoşlanıyordum ama hâlâ ona söylememiştim” dedi. “Onun da benim için aynı şeyleri hissedip hissetmediğinden emin değildim. Ama hemen onunla sokak yemeği randevusunu kabul ettim. Balık köftesi, kikiam ve sirke soslu kwek-kwek yedik. Hurmanın maliyeti yaklaşık 2 dolardı.”

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

On gün sonra çift resmi bir çift oldu. Bay Reyes, “Soruyu ders arasında sordum” dedi. “Ona gizlice atıştırmalıklar verdim ve ondan benim kızım olmasını istedim. Evet dediğinde duygularıma hakim olamadım ama mecburdum. Sınıfımızda hiç kimse ilişkimizi bilmediğinden gizli gizli bakıştık.”

İkisi -gizlice- iki yıl boyunca birlikte mutluydular. Ancak Aralık 2014'te birinci sınıf öğrencileri olarak zor bir karar vermek zorunda kaldılar.

Bayan Ramos, “O dönemde farklı üniversitelerde olduğumuz için ilişkimizi bitirmeye karar verdik” dedi. Ayrıca kendisinden yalnızca derslerine odaklanmasını bekleyen anne ve babasını da hayal kırıklığına uğratmak istemiyordu.

Filipinler'in Quezon City kentindeki IBM Business Services'in finans ekibinde alacak hesapları analisti olan Bayan Ramos, Filipinler'in Quezon City kentindeki Uzak Doğu Üniversitesi'nden finans ve finansal yönetim alanında lisans derecesine sahiptir. Filipinler'in bir eyaleti olan Bulacan'da büyüdü.

Eskiden Filipin Uzun Mesafe Telefon Şirketi olarak bilinen PLDT'de bilgi teknolojisi alanında çalışan Bay Reyes, Filipinler'in Quezon City kentindeki eski adıyla Sistem Teknolojisi Enstitüsü olan STI Koleji'nden lisans derecesine sahiptir. Bay Reyes, çiftin şu anda yaşadığı Filipinler'deki Caloocan Şehrinde büyüdü.

Bay Reyes, her ne kadar inanılmaz derecede zorlayıcı olsa da “bunun bizim için en iyi şey olduğunu hâlâ anlamaya çalıştığını” söyledi. Ancak her doğum gününde ve tatilde ona kısa bir mesaj gönderdi.

Kaçan kişinin o olabileceğinden korkuyordu. Ancak Bay Reyes şunu söyledi: “Riski almaya ve başka kimseyle çıkmadan Elaiza'yı beklemeye karar verdim”.

Haziran 2021'de üst sınıftaki bazı sınıf arkadaşları küçük bir buluşma planladı. İkisi birbirini görünce Bayan Ramos, “Kelebekleri yeniden hissettim” dedi. Haftalar geçti ve her gün telefonda konuştuklarını veya mesaj gönderdiklerini fark ettiler. 26 Eylül 2021'de Bayan Ramos, Bay Reyes'in kız arkadaşı olmayı bir kez daha kabul etti.

Bayan Ramos, “Resmi olarak kendimi tanıtmak için beni hemen ailesinin evine götürdü” dedi.

Bayan Ramos ertesi gün onu ailesiyle tanıştırdı. Bayan Ramos, “İlişkimiz artık her iki tarafça da kabul edildi” dedi. “Yani artık bizim için sinsi randevular yok.”

Bay Reyes, 9 Temmuz 2023'te tatildeyken Bayan Ramos'a, Bayan Ramos gibi gerçek bir Disney Prensesi hayranı için mükemmel bir konumda – Hong Kong Disneyland'da evlenme teklif etti. Bayan Ramos, Bay Reyes'e lisedeyken Uyuyan Güzel'deki Aurora'yı ne kadar sevdiğini anlatmıştı.

Bay Reyes, “Ona evlenme teklif ettiğimde, bana yıllar önce anlattığı ayrıntıları hala hatırladığım için ne kadar eğlendiğini anlattı” dedi.

İkili, 17 Nisan'da Filipinler'in Antipolo kentindeki Immaculate Heart of Mary Parish'ten Roma Katolik rahibi Rahip Jun Meneses tarafından 150 misafirin huzurunda evlendi.

Bunu yakındaki Jamesville Resort and Hotel'de bir resepsiyon izledi ve burada Bayan Ramos, “Potato Corner Fries ve Pizzaderia'dan pizza gibi lisedeki en sevdiğimiz atıştırmalıklarla yiyecek kamyonları kurmaya karar verdik.”

Bay Reyes, “Aşk hikayemiz normalden uzun sürdü ama mutlu sonla bittiğine sevindim” dedi. “Elaiza bana ne zaman başka birini aramak yerine neden onu beklediğimi sorduğunda, ona ondan başka bir kızla evlenmeyi ve bir gelecek kurmayı hayal edemediğimi söylüyorum. O benim ilk aşkım.”