Ona önce masasında, sonra da kalbinde bir yer teklif etti.

babaadam

Aktif Üye
Rastgele çöpçatanlar Yelp incelemeleri alırsa, Pamela Grace ve Arnim Ludwig Kaiser, 11 Ekim 2022'de Fransa'nın Arles kentindeki bir restoran olan Le Plaza-La Paillotte'de kendilerine servis yapan garsona beş yıldız verecekti. Ancak, çok fazla masa ziyareti için yarım yıldız kesintisi haklı görülebilir.

Bayan Grace ve Bay Kaiser, 80 yaşındaki Bayan Grace ayrılmak için kalktığında ve kendini güvende hissetmediğinde şehir dışındaydılar ve yalnız akşam yemeği yiyorlardı. 79 yaşındaki Bay Kaiser yakınlarda kendi masasına oturdu ve onu bir süre oturmaya davet etti. Bayan Grace, “İlk kez yabancı bir kadını masasına davet ediyordu ve ilk kez tanımadığım bir adamla oturuyordum” dedi.

Garson, “tüm etkileşimi yüzünde bir gülümsemeyle izledi” dedi.

Bayan Grace, “Sanırım bu hoş genç kadın için, yalnız gelen bu yaşlı adamla bu yaşlı kadını birlikte otururken görmek eğlenceliydi” dedi.

Garson ilk kez masalarına uğradığında, aynı akşam yemeğini sipariş ettiklerini belirterek uyumluluk duygusunu güçlendirdi: somon balığı ve ardından yerel lavantalı krema. Ancak daha sonraki bir check-in sırasında Bay Kaiser'in sözünü yarıda kesti. “İçeri geldi ve başka bir şeyimiz olup olmadığını sordu, Arnim de az önce 'Karım' dedi.” Sözün kesilmesi nedeniyle “düşüncesini tamamlayamadı.”

Bayan Grace, o akşam Bay Kaiser'in mutlu bir evliliği olan “iyi, dürüst Avrupalı bir adam” olduğunu varsayarak oteline döndüğünü söyledi. Birkaç gün sonra Brooklyn'deki Fort Greene'deki evine döndüğünde ve kendisi Almanya'nın Gernsbach kentindeyken onun dul olduğunu öğrendi.

Brooklyn College'da film çalışmaları alanında emekli doçent olan Bayan Grace, doktora derecesini aldı. edinmiştir. 60 yaşında NYU'da sinema çalışmaları okudu ve uzun süredir İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün New York Komitesi'nin üyesidir. 2022 yılında Fransa'ya yaptığı gezi İnsan Hakları İzleme Örgütü zirvesi içindi. Watertown, NY'da büyüdü ve Manhattanville College'dan İngilizce lisans derecesi ile mezun oldu; Columbia Üniversitesi'nden sosyal hizmet alanında yüksek lisans derecesi aldı.

Bir fotoğraf atölyesi için Arles'a giden Bay Kaiser, Almanya'daki Bonn Üniversitesi'nden sosyal bilimler alanında doktora derecesi aldı ve daha sonra şu anda bulunduğu Münih'teki Federal Silahlı Kuvvetler Üniversitesi'nde beşeri bilimler fakültesi başkanlığı yaptı. emekli. Almanya'nın Saarbrücken kentinde büyüdü ve Bonn Üniversitesi'nden Roman dilleri alanında lisans derecesine sahip.

Bayan Grace 2002 yılında boşandı; İki çocuğu ve 15 yaşında bir torunu var. Bay Kaiser, 53 yıllık evliliğin ardından 2019 yılında eşini karaciğer kanserinden kaybetti. Çocuğu yok.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Le Plaza-La Paillotte'de birbirlerini ilk gördüklerinde Bay Kaiser, Bayan Grace'in yanındaki masaya otururken sıcak bir “şenlik” ile selamlamıştı. Çok sevindi. “Ne kadar tatlı, diye düşündüm” dedi. “Misafir arkadaşlarına mobilya gibi davranmayan biri.” Onu oturmaya davet edip Amerikalı olduğunu öğrendikten sonra, bir kadeh gül şarabı eşliğinde yapmacık bir İngilizceyle sohbet etmeye başladı.

“Dul eşinden bu yana ilk kez birine karşı hisler hissediyordum” dedi. O akşam son bir “iyilik” demeden önce e-posta adreslerini birbirlerine verdiler. İlk önce Bayan Grace yazdı.

“Birkaç gündür ondan haber alamadım ve bu adamdan hoşlandığımı düşündüm” dedi. Ancak bir haftalık yazışmalardan sonra tedirgin oldu. “Bir gün bana şöyle dedi: 'Arnim, bu durumla nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum. Çok kişisel e-postalar yazıyoruz. Eşiniz bu kadar güçlü bir ilişkimiz olması konusunda ne diyor?'”

Yılın sonunda birbirlerine aşık oldular. Bayan Grace, “Bana bir ergen gibi yazıp yazmadığını görmek için her zaman e-postalarıma bakardım” dedi. Ancak Bay Kaiser, “sonra başka bir engel çıktı” dedi. Onu Ocak 2023'te New York'ta kendisini ziyaret etmeye davet etti. Daha önce hiç uçmamıştı, tren ya da arabayla seyahat etmeyi tercih ediyordu ve kendini havalanmaya hazır hissetmiyordu. “Korkmadım” dedi. “Ama bir durumla başa çıkamadığımda bundan hoşlanmıyorum.”

Bunun yerine Almanya'ya uçtu. Dört hafta sonra birbirine sıkı sıkıya bağlı bir çift olarak New York'a geri döndüler. Yıl sonuna kadar üç ayda bir New York ile Almanya arasında gidip geldiler ve dört haftayı birlikte geçirdiler.

Aralık 2023'te Bay Kaiser, Gersbach'taki dairesinde mum ışığında bir akşam yemeğinde evlenme teklifinde bulundu.

“Yeniden evlenmek isteyeceğimi hiç düşünmezdim” dedi. “Ama çok heyecanlandım.”

15 Mart'ta Fort Greene'deki evlerinde bir düğün için 26 konuğu bir araya getirdiler. Bayan Grace'i internette arama yaparak bulan Universal Life Kilisesi'nden bir papaz olan Jane Croft, kısa bir tören düzenledi.

Çift, yılın yarısını Brooklyn'de, diğer yarısını da Avrupa'da geçirmeyi planlıyor. Artık herkes birbirinin memleketini tanıyor. Ancak birbirlerini bulmanın sevinci hâlâ yenidir.

Bay Kaiser, “Böyle duyguların geri geleceğini bilmiyordum veya buna inanmadım” dedi.