Pandemi sırasında birbirlerine aşık oldular. Sonra işler değişti.

babaadam

Aktif Üye
Bazı insanlar için bekar olmak salgının ilk günlerinde kolay değildi. Birçoğu ilişkilere atladı ve eşleşme pek doğru olmasa bile başka bir kişiden arkadaşlık ve rahatlık aradı.

İnsanlar sevdiklerinin yanına çok erken taşındılar. Manastırda kapalı mekanda bir partnerle yemek pişirmek ve film izlemek yalnızlığın hafiflemesine yardımcı oldu.

Diğerleri flört uygulamaları aracılığıyla çevrimiçi ilişkiler geliştirdiler ve gerçek hayatta tanıştıklarında aşık oldukları kişilerin sandıkları kişi olmadığını keşfettiler.

Kovid-19'un küresel çapta karantinaya alınmasından dört yıl sonra, birçok insan salgınla ilgili ilk deneyimlerini aşk hayatları da dahil olmak üzere hayatlarının her alanına işliyor. Örneğin TikTok yıldızı Reesa Teesa, çalkantılı pandemik ilişki destanını 50 bölümlük bir seride paylaştığı için uygulamada büyük ilgi gördü.

Aradan biraz zaman geçtiğine göre okuyucularımızı salgınla ilgili üzüntülerini paylaşmaya davet ettik. Birçoğu, karantina ve sosyal uzaklaşma sırasındaki yalnızlık duygularının kendilerini bir partnere yapışmaya yönelttiğini ve partnerlerinin, salgınla başa çıkmanın getirdiği belirsizlik, izolasyon ve kasvetle başa çıkmak için sözde icat ettikleri romantik fikirlerine yol açtığını belirtti.

Bir okuyucu, “Konut seçeneklerinin sınırlı olması, işlerin belirsiz olması ve felç edici bir varoluşsal korku duygusuyla, zaman geçirmek için içtik, yemek pişirdik ve art arda televizyon izledik” diye yazdı. “İlişkinin neden ve nasıl olduğunu çözmek için taşınmak altı ay sürdü ve iki yıldan fazla terapi sürdü: neden taşınmayı kabul ettim, neden kaldım, neden inkar içinde yaşadık. Sahip olduğum tek şey 'Bir pandemi yaşadık'.

Ancak bize yazanlardan bazıları hiç pişmanlık duymadıklarını söyledi: Başka bir okuyucu şöyle yazdı: “Sürdüğü sürece çok keyifli ve çok eğlenceliydi.”

Aşağıda pandemik ilişkilerin zorlukları ve aksilikleriyle ilgili dört hikaye var.

Gönderimler uzunluk ve netlik açısından düzenlendi.

O, olduğunu düşündüğü kişi değildi

Bir ABD ve Avustralya vatandaşı olarak memleketim ABD'ye dönmeyi planlamıştım ancak daha sonra Avustralya ile sınırlı kaldım. 51 yaşında bekar bir erkek olarak biriyle çıkıyordum. Ancak sıkı karantina kısıtlamaları nedeniyle yeni insanlarla tanışmak mümkün olmadı. Tinder'ın sizi dünyanın her yerinden insanlarla eşleştiren pasaport özelliğini kullanarak PIN'imi Budapeşte'ye yerleştirdim. (Budapeşte vakit geçirmek isteyeceğim şehirlerden sadece biriydi.)

2021 yılının Nisan ayında tanıştık. Yıllarca arkadaş olarak konuştuk, zor zamanlarda birbirimize güvendik.

Birlikte Singapur ve Bintan Adası'na bir gezi planladık. Yolculuk yaklaştıkça ilişkimiz daha yoğun ve samimi hale geldi ve tartışmaya da başladık. WhatsApp konularını okumak zordur.

Ocak 2024'te Singapur havaalanında tanıştığımda hayal ettiğim kişi değildi. O da aynı şekilde hissetti ama ben internette hissettiğim duyguların hiçbirini yaşamadım. Ondan hoşlanmadım ve hayal kırıklığına uğradım.

Birlikte hareketli iki hafta geçirdik. Hiçbirimiz diğerimizin tüm ihtiyaçlarımızı karşıladığını hissetmedik. Çok fena bir maçtı.

Onu en son sabah erkenden Singapur'da taksiye bindiğinde görmüştüm. Bitmişti.

Eve döndüğümüzde birkaç kez sohbet ettik. Pandemi ile birlikte kafamda bir fantezi yarattığımı fark ettim. Benim için berbat bir eşti ve belki o da aynı şeyi söylerdi.

Günlüğüme onun hayatımdan çıkmasını ne kadar istediğimi o kadar çok yazmıştım ki. Şimdi bu oldu ve hiç hayal edemeyeceğim bir üzüntüyle boğuşuyorum. Kaybettiğimin o olmadığını, pandemi krizi sırasında birini bulmanın ve aslında hiçbir zaman var olmayan bir “onlar” ve “biz” fikrini yaratmanın getirdiği umudun farkına vardım.

Keith Cavalli

“Çalkantılı bir ilişki” içinde sıkışıp kaldık

Pandemi başlamadan yaklaşık bir yıl önce benden on yaş büyük bir adamla çalkantılı bir ilişki içindeydim.

Pandemiden kısa bir süre önce şüphelerim olmaya başladı. Ama olay olduğunda birlikte yaşıyorduk. Kendimi kapana kısılmış hissettim, bu yüzden bunu yürütmeye kararlıydım. Pandemi olmasaydı muhtemelen onu çok daha erken terk ederdim.

Beni her gün bir şekilde dövüyordu. Bana aptal derdi, küçük ev işlerini berbat ettiğim için beni azarlardı ya da yeterince iyi olmadığımı söylerdi. Aynı zamanda alkolikti. İlişkimiz ilerledikçe daha kontrolcü, değişken ve talepkar hale geldi. Sonuçlarından korktuğum için kendi başıma karar veremeyeceğimi hissettim. Kendi evimde kendimi güvensiz hissettim.

20'li yaşlarımın başında olduğum için ne arayacağıma dair hiçbir fikrim yoktu ve yakın ailemden çok az rehberlik aldım veya hiç almadım. Sonunda nişanlandık ve sonra evlendik – bu arada ben aile üyelerimi Kovid nedeniyle kaybettim, yüksek lisansa başladım ve ardından mezun oldum ve doktora derecesi aldım. Program, bir ev satın alıyor ve daha sonra satıyor.

Jacob Collier konserine tek başıma katıldıktan ve olağanüstü bir deneyim yaşadıktan sonra Nisan 2022'de ondan ayrılmaya karar verdim. Hiçbirini tanımadığım izleyicilerden ve sanatçıdan, ilişkimde belki de her zamankinden daha fazla sevgi hissettim. Sanatçının yarattığı alan bana onsuz kim olabileceğime dair bir fikir verdi ve gördüklerimi ve hissettiklerimi sevdim. Üç gün sonra kapıdan çıktım ve bir daha arkama bakmadım. Üç ay sonra resmen boşandık.

Bir buçuk yıl önce harika bir adamla yeni bir ilişkiye girdim. Sağlığıma ve huzuruma kavuştum. Herşey iyi.

Micaela Seaver

Önceden belirlenmiş bir son kullanma tarihi

Kasım 2020'de tanıştık ve sonraki bir buçuk yılı bir arada geçirdik. İkimiz de 2019'un sonunda uzun vadeli partnerlerimizden belirsiz bir şekilde ayrılmıştık ve rahatlık arıyorduk. Pandemi bittikten sonra Chicago'ya taşınmayı planladığını açıkladı; yani başka türlü keyifli bir ilişkinin net bir son kullanma tarihi var.

Yemek yapmak, film izlemek, masa oyunları oynamak, birbirimize birbirimizi sevdiğimizi söylemek ve sonunda birlikte gezilere çıkmak gibi çok eğlenmemize rağmen, her şeyin bir bitiş tarihi olduğunu aklımın bir köşesinde hep biliyordum. . Taşınma tarihi 2022 olarak belirlendiğinde konuşmalarımız aslında Kovid'in ötesinde bir gelecek etrafında dönmüyordu.

Sonuç olarak gerçekten pişman değilim. İlişkimiz önceki ilişkimi gerçekten perspektife oturttu ve kendime olan saygımı geri kazandırdı ve devam ettiği sürece çok keyifli ve eğlenceliydi.

Medine Clermont

Güvenlik önlemlerini koruyamadı

Birlikte yaşamamama rağmen partnerimle uzun süreli bir ilişkim vardı. Pandemiden önce de zaten kaygı yaşıyordu. Pandemi başladığında biz bir yere sığınıyorduk. 8 yaşındaki kızıyla birlikte onun evine taşındık.

Ve sonra ben düşman oldum, koronavirüsü evlerine getirmek için önemli bir tehdit oldum. Kaygısı arttı ve Kovid'e yakalanmaktan korkmaya başladı. Zaten çok dikkatli olmama rağmen evin içindeki ve dışındaki kontrol ve güvenlik sistemlerine yetişemedim: Temiz veya kirli elinizle kapı koluna dokunmayın; ayakkabılarımı giymek için yeni temizlenmiş bankta oturmayacağım; Fermuar dezenfekte edilmediğinden giysiyi yıkayın.

İlişkimiz geri dönülmez bir şekilde bozuldu ve 2020 yılı sonunda ayrıldık. Aynı aşırı önlemlerle yaşamaya devam ediyor. 2022'de bir ev satın aldım ve birçok açık penceresi ve hava temizleyicisi olan 17 metrelik çatı katımda optimal CO2 ölçümleri olmasına rağmen bugüne kadar kızını akşam yemeğine ziyaret etmiyor.

Janice Bowers'ın