Patates püresine anında aşık olmak

babaadam

Aktif Üye
Gustavo Chagas Lopes'in 11 Ekim 2021'de Luke John Robinson III'e verdiği kağıt bardak patates püresinin afrodizyak olması amaçlanmamıştı. Ancak Bay Robinson'a göre, o zamanlar Brooklyn restoranı Sally Roots'un müdürü olan Bay Lopes'in harcama şekliyle ilgili ilgi çekici bir şeyler vardı.

Bay Robinson, “Gustavo gerçekten etkileyici” dedi. “O o kadar güzel, güzel bir adam ki bana siparişimi vermek için barın öbür tarafına uzandığında, 'Benim adım Luke ve teslim almak için buradayım' diyebildim.”

Bu mücadele, ilk etapta yetişkin bebek maması sipariş etmesinin nedeni ile daha da arttı: Ağzı onu öldürüyordu. Yirmilik diş ameliyatından eve dönerken “Çok acı çekiyordum” dedi. “Ve açlıktan ölüyordum.”

Yine de onu bir fincan rahatlatıcı yiyecekle büyüleyen adam düşüncelerinde kaldı. “Onu daha iyi tanımak istediğimi biliyordum” dedi. “Bunun kader olduğunu biliyordum.”

Ridgewood, Queens'den Bay Robinson (28), ilaç şirketi Astellas'ın satış temsilcisidir. Bedford-Stuyvesant, Brooklyn'den Bay Lopes (34), şu anda Bushwick'teki Saygılarımla adlı barda barmenlik yapıyor; Aynı zamanda serbest fotoğrafçıdır. Artık kapalı olan Sally Roots'taki paket servisinin ardından Bay Robinson, Bay Lopes'i Hinge'de buldu ve ardından onu Instagram'da takip etti. Kasım ayının başlarında, bir dizi mesajın ardından Bushwick'teki Ops'ta pizza yemek için buluştular.

Bay Robinson mesajlarında patates püresiyle karşılaşmasından bahsetmemişti. Ancak konuyu Ops'a açtığında bunu hatırlayan tek kişinin kendisi olmadığını görmek onu memnun etti. Bay Lopes ona “Elbette seni hatırlıyorum” dedi. O zamanlar Bay Robinson'unki kadar olumlu olmayan ilk izlenimi hakkında yorum yapmamıştı. “Sadece patates püresi sipariş ettiğini gördüğümde aklıma gelen ilk düşünce şu oldu: 'Bu tuhaf adam da kim?'”

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Bay Lopes Brezilya'nın Vitoria şehrinde büyüdü. Faculdades Integradas São Pedro'dan gazetecilik ve iletişim alanında lisans derecesi ile mezun oldu. New York'u ilk kez 2015'te on günlüğüne ziyaret etti ve iki yıl sonra São Paulo'da yaşarken New Yorklu olması gerektiğine karar verdi.

“Dairemdeki her şeyi sattım ve bir uçak bileti aldım” dedi. “Benim için New York çok tanıdık geldi.”

Bay Robinson, Philadelphia'da büyüdü ve Temple Üniversitesi'nden siyaset bilimi alanında lisans derecesi aldı. Mezun olduktan sonra işi için Queens'e taşındı.

Bay Robinson hemen aşık olmasına rağmen, çift olmaları altı ay sürdü. Bay Lopes, “Sanırım ikimiz de bir taahhütte bulunmadan önce birbirimizi tanımayı takdir ettik” dedi.

Ancak Bay Robinson, Nisan 2022'de bir arkadaşının düğünü için İstanbul'a uçtuğunda aralarındaki aşk daha da hızlandı. Bay Lopes, “Onu bu kadar özlemiş olmam beni şaşırttı” dedi. Bay Robinson'un döndüğü gece, Bay Lopes aceleyle evine gitti. “'Sana aşığım' deme dürtüsünü hissettim.”

Bay Robinson, Brooklyn'in Fort Greene kentindeki bir restoran olan Margot'ta akşam yemeğinde evlilik fikrini ortaya attığında, bir yıldan fazla bir süredir kararlı bir çifttiler.

Bay Lopes ilk başta evliliğin istediği bir şey olup olmadığından emin değildi. Ancak 23 Eylül 2023'te Bay Robinson'a evlenme teklif etmeye karar verdiğinde zamanlaması önemli hale geldi.

Bay Robinson, “Gustavo'nun beni bir yüzükle şaşırtması gelişen bir tartışmaydı” dedi. Haberi bildirmek için aradıkları ilk kişi ablası Ashley Robinson oldu. “Bizim için ayın üzerindeydi.”

Ancak ertesi gün, Philadelphia'dan 32 yaşındaki Bayan Robinson, kazara aşırı dozda uyuşturucudan öldü. Bay Lopes, çiftin Aralık ayında evlenmeyi planladığını ancak “bunun çok trajik ve üzücü olduğunu” söyledi. “Luke'un ailesinin yasını tutması için zamana ihtiyacı vardı.”

24 Şubat'ta Bay Lopes ve Bay Robinson, Williamsburg, Brooklyn'deki Annex'te 70 misafirin önünde evlendiler. Toplantıya Amerikan Evlilik Bakanlıkları aracılığıyla atanmış bir bakan olan arkadaşı Rebecca Gonzalez başkanlık etti. Bay Robinson, “Ashley kalbimizdeydi” dedi. Çiçekçi kızı 6 yaşındaki kızıydı.

Konuklar ek binadan ayrılmadan önce Brezilya düğün kurabiyeleriyle dolu bir masanın yanından geçtiler. Kurabiyelerin Portekizce adı Bem Casado, “mutlu evli” anlamına geliyor.

Bay Robinson, patates püresinin de aynı derecede umut verici olabileceğini söyledi. Ama “onları akşam yemeği menüsüne koyduk.”