Sürekli yol gezileri akışı aşık olmayı kolaylaştırdı

babaadam

Aktif Üye
Deborah Jennifer Yarchun, arkadaşı Benjamin Ernest Parr sola kaydırdığında şok oldu.

“Neden bunu yapasın ki?” Arkadaşına Bay Parr'ın hırslı insanlara yönelik bir flört uygulaması olan Lig'i reddetmesini sordu.

Fotoğrafına hayran kaldı. Bayan Yarchun, “Çok mutlu ve arkadaş canlısı görünüyordu” dedi.

Birkaç hafta sonra Bayan Yarchun, aynı uygulamada Bay Parr'a rastladı. Hızla sağa kaydırdı.

3 Şubat 2018'de Bayan Yarchun, SoHo'daki bir şarap barı olan Compagnie des Vins Surnaturels'teki ilk randevusunda kırmızı balıkçı yaka kazak giydi. Bay Parr'ın 2015 yılında çıkan “Captivology: İnsanların Dikkatini Çekme Bilimi” adlı kitabından ilham aldığını kabul ederek – Bay Parr, randevuda kırmızı giyen bir kadının muhtemelen bir erkeğin daha yakın oturmasını sağlayacağını yazmıştı – Bay Parr'ın gözleri parladı.

Altı saatlik tarih uçup gitti. Aynı durum, Chelsea'de bir burlesk gösterisine ev sahipliği yapan bir bara girdiklerinde de ikinci randevularında da geçerliydi. Üçüncü buluşmalarında – Sevgililer Günü – Bayan Yarchun ve Bay Parr resmen bir çift oldular.

38 yaşındaki Bayan Yarchun, “'Ne oldu?' diye düşünmeye devam ettim” dedi. “Hiçbir sorun olmadığı ortaya çıktı. O yakalama buydu.

Ortak yazma aşkları nedeniyle birbirlerine bağlandılar. Bayan Yarchun'un 2019 oyunu “Drive”, Dartmouth'ta Neukom Enstitüsü Oyun Yazarlığı Edebiyat Ödülü'nü kazandı ve Iowa Üniversitesi ve Indiana Üniversitesi'nde oyun yazarlığı dersleri verdi. Bayan Yarchun, Drexel Üniversitesi'nden senaryo yazarlığı ve oyun yazarlığı alanında lisans derecesi ile mezun oldu ve ardından Iowa Üniversitesi'nden oyun yazarlığı alanında MFA derecesini aldı. Ailesi Austin, Teksas'a yerleşmeden önce New Jersey ve Almanya'da büyüdü.

39 yaşındaki Bay Parr, Octane AI ve Theory Forge Ventures adlı iki yapay zeka şirketinin kurucusudur ve The Information için düzenli olarak köşe yazarlığı yapmaktadır. Princeton, Illinois doğumlu olan Bay Parr, Northwestern Üniversitesi'nden siyaset bilimi ve insan kültürü bilimi dallarında çift anadal yaparak mezun oldu.

Kasım 2019'da Bayan Yarchun, Bay Parr'ın NoLIta'daki dairesine taşındı. Ertesi gün, hemen üstlerindeki dairede yangın çıktı ve evlerinde ciddi su hasarı oluştu. Sonraki birkaç ayı, Mart 2020'de Manhattan'a dönmeyi planlamadan önce New York, Los Angeles ve Fort Worth, Teksas'ta seyahat ederek geçirdiler.

Ancak ikinci bir daireye taşınmayı planladıklarından iki gün önce dairede tahtakuruları olduğunu öğrendiler. Yakındaki bir otelde kalan Bay Parr ve Bayan Yarchun, alt kiralamayı iptal etti ve Woodstock, NY'deki bir Airbnb'ye kaçtı. İleri görüşlü olduğu kanıtlandı: Ayın sonunda dünyanın çoğu gibi New York da pandemik karantina altındaydı.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Böylece Bayan Yarchun ve Bay Parr göçebe yaşam tarzlarını benimsediler, her ay yeni bir yer seçtiler, Airbnb rezervasyonu yaptırdılar ve yola çıktılar.

Bay Parr, “İlişkimizin ne kadar kalıcı olduğu ve birlikte vakit geçirmekten ne kadar keyif aldığımız açıktı” dedi.

Vermont'ta bir çiftlikte ve Poconos'ta bir kulübede vakit geçirdiler. Niagara Şelalelerini ve Büyük Kanyon'u ziyaret ettiler. Arizona'nın New Mexico sınırının hemen üzerindeki bir kayanın üzerinde Şükran Günü yemeğini yediler; güneş batarken hindi, kızılcık sosu ve Cracker Barrel'den patates püresinin tadını çıkardılar.

Bayan Yarchun, “Kendime şunu sordum: 'Nasıl oluyor da hiç tartışmıyoruz?'” dedi. “Eğer hayatınızı birlikte bir arabaya sığdırmaya devam ederseniz ve ilişkiniz devam ederse, evlenseniz daha iyi olur.”

Mayıs 2021'de Kaliforniya, Culver City'de kalıcı bir daireye taşındılar. Daha sonra 4 Mart 2023'te Bay Parr, Bayan Yarchun'a evlenme teklif etti. O evet dedi.

6 Nisan'da Austin'deki Cedar Bend'de 91 misafirin önünde evlendiler. Toplantıya Evrensel Yaşam Kilisesi papazı ve Bayan Yarchun'un küçük kardeşi Daniel'in kayınvalidesi Christina Beleck başkanlık etti. Bayan Yarchun ve Bay Parr'ın geçmişlerine gönderme yaparak hem Yahudi hem de Tayland geleneklerini birleştirdi. Tören huppah eşliğinde gerçekleşti ve iki geleneksel Tayland düğünü kutsaması aldılar. Kokteyl saatinde bir Yahudi pastası olan rugelach ve Tayland usulü yaz böreği vardı.

Konuklar fajita yemeden önce Dave Barnes'ın “Good Day for Marrying You” şarkısıyla ilk dansları sırasında tüm gözler Bayan Yarchun ve Bay Parr'a çevrildi. Şarkı, ülkeyi dolaşırken Spotify'da birçok kez rastgele belirmişti ve aralarındaki bağ her kilometrede daha da derinleşiyordu.

Bayan Yarchun, “Ben doğal bir dansçı değilim ama zamanı geldiğinde vücudum dans etmekten kendini alamadı” dedi. “Ben'le evlenme düşüncesi beni çok mutlu eder.”