Tüylü bir arkadaşının yardımıyla ilk randevularında sayıya ulaştılar

babaadam

Aktif Üye
18 Temmuz 2021’de, Patrick Alan Pennel’in Margaret Ann Kretzmer ile ilk buluşması için buluşması gereken gün, yeni tanıştığı biriyle vakit geçirmek için iptal etti. Bayan Kretzmer ertesi gün onunla buluşmayı teklif ettiğinde “Tamam” dedi ama diğer kızı da yanında getirdi.

40 yaşındaki Bay Pennel alçak değildi, sadece fazla seçeneği yoktu: Yakın zamanda Santa Monica, Kaliforniya’ya tek başına taşınmış ve koronavirüs yalnızlığından kaçmak için bir köpek sahiplenmişti. Yeniden planlanan randevunun olduğu gün eve getirdiği Alman Çoban köpeği Emma, yalnız bırakılamayacak kadar yeniydi. Böylece 19 Temmuz’da Santa Monica’daki bir bar olan Ashland Hill’de Bayan Kretzmer ile buluşmak için onunla birlikte geldi.

“Emma’yı hâlâ tanımaya çalışıyordum” dedi. “Ne bekleyeceğimi bilemedim.” Gergin bir havlama ya da ihtiyaç sahibi yeni bir evcil hayvanın randevusunun iptal edilmesini bekleyebilirdi. Bir Los Angeles Dodgers hayranına duyulan aşkın ilk kıpırtılarını hissetmek: pek değil.

Bay Pennel ve Bayan Kretzmer, Hinge’de buluştular ve burada Bayan Kretzmer’in profilinde uygulama tarafından oluşturulan bir bilgi istemi aracılığıyla bağlantı kurdular. “Şu durumlarda iyi anlaşıyoruz…” diye sorulduğunda Bayan Kretzmer şunu yazdı: “… beyzbolu seviyorsun.”

Bay Pennel, “Başlangıçta onunla ilgimi çeken şey de buydu” dedi. Fotoğrafları da çok güzeldi. “Gülümsemesini ve arkadaşlarıyla olan fotoğraflarını beğendim. Eğlenceli olabilecek birine benziyordu.”

Resimleri pek heyecan yaratmadı. Özellikle biri onun sola kaydırmasını engelledi. “Havuzda flamingo şamandırasının üzerinde gömleksiz olan Pat’ti” dedi. “Düşündüm: Hayır.” Ama haftalarca parşömeninde görünmeye devam etti. “Algoritma şu şekilde olmalı: Bu adamla tanışmalısın.” İlk mesajı: “Merhaba Maggie. “Ben de beyzbolu severim” – onu havada atışın ötesine götürdü ve ilk buluşmayı kabul edecek kadar ilgi çekici bir sohbete soktu.

38 yaşındaki Bayan Kretzmer, KW’de sosyal etki direktörüdür. Aktris Kerry Washington’un yapım şirketi. Los Angeles’lıdır ve bir ablası ve bir erkek kardeşiyle büyümüştür. Ebeveynleri Martha Thom Kretzmer ve Michael Kretzmer, kardeşler küçükken aileyi Manhattan Beach’e taşıdı. Lisedeyken iki kez omuz çıkığı Bayan Kretzmer’in üniversitede voleybol oynama umutlarını suya düşürdü. “Böylece oyunculuk ve tiyatro yapmaya başladım ama gerçekten ne yapmak istediğimi bilmiyordum.”

17 yaşında Santa Monica’daki oyunculuk stüdyosu Baron Brown’a kaydoldu ve 20 yaşında programdan mezun oldu. “Oyunculuk topluluğumu sevdim. Ama mezun olduğumuzda şöyle düşündüm: “Aman Tanrım, bunun için gerekenlere sahip olduğumu sanmıyorum.” Seçmelere katılmak yerine oyunculuk dışındaki işler için Craigslist’e yöneldi. Bayan Washington’un yönetici asistanı olduğu 2016 yılına kadar film yapımcılarının, yöneticilerin ve yönetmenlerin asistanı olarak çalıştı.

Daha fazla Yemin sütununu burada bulabilirsiniz Ve Düğün, ilişki ve boşanma raporumuzu buradan okuyun.

Bayan Washington’la çalışmak bir rüyaydı; Popüler TV programı Scandal, yayına girdiğinde son iki sezonunu yaşıyordu. “Parçası olmak gerçekten çok özel ve heyecan verici bir zamandı” dedi. Artık aynı zamanda yapımcı, yazar, politik ve sosyal aktivist olan Bayan Washington’u tamamen farklı ve tatmin edici bir şekilde destekliyor. “Kerry yaptığı her şeye derinden önem veriyor” dedi. “Ve onun yaptıklarını seviyorum.”

Bay Kretzmer, kızının Major League Baseball’a uzun süredir devam eden ilgisini teşvik etti. Ama yanlış takımı sevdi. “Babam en büyük Giants hayranıdır” dedi çünkü kendisi rakip Los Angeles Dodgers’ın evi olan San Francisco Körfez Bölgesi’nde büyümüştü. Ancak Giants’ın tarihi hakkında konuşurken onu küçümsemedi. Bu, Bay Pennel’in, Emma’ya bakmakla ilk randevularında rahat görünmeye çalışmak arasında yakaladığı bir şeydi.

Bay Pennel, Donanma gazisi ve serbest çalışan bir elektrikli araç program yöneticisi ve elektrikli araç şarj şirketidir. Aynı zamanda Bay Area’dan bir Giants hayranı. O ve küçük kız kardeşi, ebeveynleri Terry Pennel ve Susan Pennel tarafından Belmont, Kaliforniya’da büyütüldü. Bayan Kretzmer gibi Bay Pennel de lisedeyken üniversitenin kendisi için uygun olup olmadığından emin değildi. Ordu daha uygun görünüyordu. 2001 yılında temel eğitim kampına başladı ve Irak ve Afganistan da dahil olmak üzere dokuz yıl boyunca görev yaptı. Deniz Kuvvetlerinden kurmay çavuş olarak ayrıldı.

27 yaşında GI Bill ile Pepperdine Üniversitesi’ne kaydoldu ve Santa Monica’daki Tesla showroom’unda yarı zamanlı çalışmaya başladı; bu da ona elektrikli araçlarla çalışmaya başlamasını sağladı. 2014 yılında siyaset bilimi alanında lisans derecesi ile mezun oldu ve Körfez Bölgesi’ne geri döndü. Yedi yıl sonra görevi devraldı ve Santa Monica’ya döndü. “Bütün arkadaşlarım evli ve çocukluydu” dedi. “Bir değişiklik arıyordum.”

Emma’nın ve ardından Bayan Kretzmer’in tanıtılması, sadece bir manzara değişikliğinden çok daha fazlasıydı. Ashland Hill’deki ilk buluşmalarında beyzbol hakkında konuştular. “Babam bana bazı eski tarz Giants referansları öğretmişti ve sanırım bu Pat’i etkiledi” dedi. Emma’yla başa çıkma kolaylığıyla onu etkilemiş görünüyordu. “Kendinden emin görünüyordu” dedi. “Kendimi iyi hissetmemi sağladı.”

Giants ve Dodgers aynı akşam karşı karşıya geldi. İlk atış atıldığında takım kabileciliğini geride bırakmışlardı ve artık saygı ve romantik olasılıklarla dolu bir yerdeydiler. Bayan Kretzmer Giants için “Onları takdir edebiliyorum” dedi. “Onların kazanmasını asla istemiyorum.”

Sonraki birkaç hafta boyunca Bayan Kretzmer, Hamptons’taki bir kuzenini ziyaret ederken mesaj attı ve telefonda konuştu. Ağustos başında Santa Monica’daki Art’s Table’da ikinci randevunun sonunda öpüştüler. Bay Pennel o gece aşık olduğunu hissetti. “Akşam yemeği sırasında konuşmayı sürdürmenin zor olduğu bir an oldu” dedi. Bayan Kretzmer onu düşmekten kurtardı. “Sezgisel biriydi. Duygularımı hissedebildiğini hissettim.

Bir ay sonra Bayan Thom Kretzmer’e göğüs kanseri teşhisi konduğunda, onun göğsünü açıkça hissedebiliyordu. Bayan Kretzmer, “Savunmasız olmak benim için zor” dedi. Bu sefer sezgiseldi. “İhtiyacım olduğunda bana yer vermek, histerik bir şekilde ağlarken bana sarılmak ya da anneme köfte pişirmek olsun, Pat beni destekledi.”

Ekim ayına gelindiğinde flört uygulamalarını silmişlerdi. İlk “Seni seviyorum” sözleri Kasım ayında Palm Springs’e yaptıkları bir gezi sırasında geldi. Ekim 2022’de Bay Pennel ve Emma, Bayan Kretzmer’in Venedik’teki dairesine taşındı. “Maggie ile evlenmek istediğimi zaten biliyordum” dedi. Kasım ayında nişan yüzüğünü seçmesine yardım etmesi için en yakın arkadaşı Tara Ower’a başvurdu. Bayan Kretzmer’in hiçbir fikri yoktu. Ancak konu umulan bir teklifin uğursuzluğuna geldiğinde batıl inançları vardı: “Tara, ‘Hadi Fox Hills Alışveriş Merkezi’ndeki yüzükleri deneyelim’ dedi” dedi Bayan Kretzmer. “‘Tamam ama lütfen Pat’e bunu yaptığımızı söyleme’ dedim.”

Çok iyi geçen bir yılın ardından Noel’de çift, tatil sonrası Santa Catalina Adası’nda bir kaçamağı sabırsızlıkla bekliyordu. Bayan Thom Kretzmer’in meme kanseri, başarılı radyasyon tedavisinden sonra geriye dönük olarak görüldü. Salgın azaldı. Dodgers Dünya Serisi yarışmacısı değildi ama Giants da değildi. 28 Aralık 2022’de bir golf arabası kiraladılar ve adanın simgesi olan Catalina Chimes Kulesi’ne keyifli bir yolculuk yaptılar. Bay Pennel, çantasından armut biçimli bir elmas yüzük çıkarmadan önce gün batımına bakan tepelik bir alanda frene bastı. Bayan Ower, yüzük tasarlamasına yardım etti.

“Maggie, sen benim en iyi arkadaşımsın” dedi. Bir teklif hazırlayamadan Bayan Kretzmer devreye girdi. “‘Bu ne anlama geliyor?’ dedim. “Benimle evlenir misin?” dedi. Yarım saat sonra golf arabasını geri getirdiklerinde yüzük parmağındaydı.

Bayan Kretzmer ve Bay Pennel iki düğün yapmaya karar verdiler. İlki, 14 Aralık’ta Manhattan Beach’teki Amerikan Şehitleri Katolik Kilisesi’nde aile ve birkaç yakın arkadaş için düzenlenen törendi. Bayan Kretzmer’i doğduğundan beri tanıyan ve onu vaftiz eden Amerikan Şehitleri papazı Rahip John F. Barry, 50 kişilik Katolik Ayini kutladı. Bayan Kretzmer, “Kilisede evlenmenin çok kutsal bir yanı var” dedi. “Bu benim için önemliydi.”

16 Aralık’ta Pacific Palisades’teki Bel-Air Bay Club’da 210 kişilik ikinci tören gelinlikli bir partiydi: Bayan Kretzmer, kuyruklu ve duvaklı bir Atelier Pronovias elbisesi giymiş, babasıyla birlikte geniş bir açık hava koridorunda yürüyordu. vurgulu beyaz çiçekler ve portakallar ve limonlar. Zeytin dallı dokuz nedime onu Pasifik Okyanusu’na bakan yuvarlak bir sunakta karşıladı. Yanında altı üyeli, karma cinsiyetli sağdıç grubu bulunan Bay Pennel, Knot Standard bir takım elbise giyiyordu. Yaka çiçeği yerine deniz nişanları giyildi.

İkiliyle törenle evlenen arkadaş Emily Galvin Moore, mavi gökyüzü altında, aralarında Bayan Washington’un da bulunduğu konuklara, beyzbolu takdir etmelerinin, birlikte yaşamlarının temellerini atarken onlara çok iyi hizmet edeceğini söyledi. Beysbolda olduğu gibi evlilikte de “ekip çalışması, strateji ve dayanıklılık önemli bir rol oynuyor.” İki gün içinde ikinci kez evli olduklarını ilan etmeden önce selam verdi. “Rekabetle beslenen bir evlilik,” dedi, “zaferin sevinci ve sizi hayatın her mevsiminde taşıyacak kalıcı bağ.”

Bugün

Ne zaman 14 ve 16 Aralık 2023

Nerede Amerikan Şehitleri Katolik Kilisesi, Manhattan Beach, Kaliforniya.

Hamuru çırpın Bel-Air Club’da düğün sonrası bir resepsiyonda konuklar, en iyi dana bonfile, tavuklu kaset veya orecchiette içeren bir menüden seçim yaptı. Beyaz bir düğün pastasının üzerinde minik takım beyzbol şapkaları takan bir gelin ve damat vardı.

Resmin tamamı değil Bay Pennel, çift Hinge’de nasıl eşleştiklerinin hikayesini anlatırken durumu düzeltmeyi seviyor. Evet, fotoğraflarından birinde onu gömleksiz bir flamingo şamandırasının üzerinde gösterdiğini söyledi. Ancak “bu kısaltılmış bir versiyondu” dedi. Ve onu memnun eden bir hasat olmadı. Genel görünüm, daha aile dostu bir atmosfer yaratmak için genç yeğenlerini içeriyordu.

güvenli İkinci düğünden önceki akşam oynanan kickball maçı, hafta sonu sürecek bir kutlamanın temelini attı. Gelinin takımı beyaz ve mavi Dodgers giyerken, damadın takımı Giants onuruna siyah ve turuncu giydi. Bayan Kretzmer, softbolun onun beyzbol tutkusuna daha uygun bir övgü olabileceğini söyledi, ancak kimse onun gözünün morarması riskini göze almak istemedi. Kazananlar Devler oldu.