Yardım! Kiralık bir araba ayırttım ama benim için araba yoktu.

çavuş

Aktif Üye
Bu, Alamo’da neden araba kalmadığını açıklamıyor. Hiçbir şey şirketi bu ek uyarıları kabul etmeye zorlamadı. Arabalara “bakım zamanı” sahip olmak da çok öngörülebilir göründüğü için bana tuhaf bir bahane gibi geliyor. Bay Wilmering, kaç arabanın iade edilmediğini veya onarım için geldiğini belirtmedi, ancak normalden çok daha fazla olmalı ya da Alamo’nun rezervasyonları da iptal etmemiş olması mantıklı değil. (6 Aralık, her iki şirketin de talebin artmasına yardımcı olabileceğinden şüphelendiği Georgia Senatosu ikinci turunun günüydü.)

Alamo normalde diğer Enterprise marka arabaları havaalanı acenteleri aracılığıyla tedarik edebilirdi, ancak “araçlara ihtiyacı olan müşterilere araç sağlamak için tüm olası seçenekleri tükettik” diye yazdı Bay Wilmering. Alamo’nun, arabalar müsait olmadığında müşterileri bilgilendirmek için merkezi bir sisteme sahip olmadığını ve müşterilerle iletişimden bireysel şubelerin sorumlu olduğunu söyledi.

Bu beni rahatsız eden iki soruyla baş başa bıraktı: Tüketiciler bir arabanın onları beklediğinden emin olmak için ne yapabilir? Oteller ve havayolları ön ödeme (veya en azından gelmeme cezası) gerektiriyorsa, neden araba kiralama şirketleri de olmasın?

En iyi fırsatları araştıran bir araba kiralama sitesi olan AutoSlash’in kurucusu ve CEO’su Jonathan Weinberg, bana araba kiralama şirketlerinin başlangıçta tüketici dostu bir politika olarak risksiz rezervasyonlar sunduğunu ve artık tüketicilere bir avantaj sağlama konusunda isteksiz olduklarını söyledi. .

“Kiralık araba şirketlerinin envanteri doğru bir şekilde tahmin etme ve yönetme konusunda kesinlikle bir başarısızlığı var” dedi. “Talebin yüksek olduğu zamanlarda onlar için daha zor hale geliyor.” Pandemiden sonra hem filoların hem de bakım personelinin azalmasıyla sorunun daha da kötüleştiğini ancak sorunun çok nadir olduğunu, dünyanın yüzde 1’inin çok altında meydana geldiğini söyledi. şirketinin idare ettiği nüfus kiralama.

Müşterilerin bir arabanın – ve tercihen rezerve ettikleri arabanın – orada olduğundan nasıl emin olabilecekleri konusunda tavsiye almak için yalnızca şirket temsilcilerine değil, aynı zamanda müşteri hizmetlerini de arayıp kimin cevap verdiğini sordum. Tavsiye her yerdeydi ve sinir bozucu bir şekilde vaatlerden yoksundu, bu da bende şirketlerin, kim olurlarsa olsunlar, nasıl ve ne zaman rezerve edilmiş olurlarsa olsunlar, insanların geldiği sıraya göre arabaları dağıttıklarına dair sinsi bir şüphe uyandırdı.

En iyi tavsiye, seyahat tarihiniz yaklaşırken doğrudan şubeyi aramanızı öneren bir Alamo müşteri hizmetleri temsilcisinden geldi. (alamo.com’da “Yerler”i tıklayarak şube numaralarını bulmak kolaydır.) Verilerinize talep arttığında size haber verebilirler, bu da B’ye sahip bir plan yapmaya değer anlamına gelebilir, dedi.