Yas tutarken düğün planlamak

babaadam

Aktif Üye
Sosyal hizmet uzmanı ve çevrimiçi bir keder destek ve eğitim şirketi olan What’s Your Grief’in kurucusu ve bu yılın başlarında yayınlanan What’s Your Grief’in yazarı olan 42 yaşındaki Litsa Williams, “Herkesin farklı bir başa çıkma yolu vardır” dedi. “Ölen sevdiğim kişiyle olan bağımın evliliğimin bir parçası olmasını nasıl isterim diye düşünmek gerçekten pratik bir şekilde yardımcı olabilir. Ve bunun nasıl kişisel, özel ve bireysel olabileceğini ve aynı zamanda nasıl paylaşılabileceğini, halka açık ve günün bir parçası olabileceğini düşünmek.

Yaklaşık 16 yıl önce annesi trafik kazasında hayatını kaybeden 46 yaşındaki Soffer Hanım, annesinin pembe dokuma gelinliğinden terziye kumaş keserek kalp şekli yaptırdı. Kumaşa annesinin baş harfleri işlendi ve gelinliğin eteğine kalp dikildi.

“Gerçekten ihtiyacım olduğu gibi onu güne çekmek için kendime izin verdim ve bu enerjiyi kendimden zevk almak ve kaç kez orada olmadığını düşünmemek için serbest bıraktım” dedi.

Avustralya, Sidney dışında bir anaokulu öğretmeni olan 58 yaşındaki Debbie Wieck gibi bazı insanlar daha da yaratıcıdır. Bayan Wieck, 20 yaşındaki oğlu Jacob’ı, bir yumuşak doku ve kemik kanseri olan Ewing sarkomu ile 13 aylık bir savaşın ardından Ekim 2015’te kaybetti.

Jacob’ın gerçek boyutlu bir karton kesimini yaptı. Neredeyse her aile toplantısına getiriyor, onunla fotoğraf çekiyor ve kızartıyor. Geçen Nisan ayında kız kardeşinin düğününe “katıldı”.

Bir e-postada, “İnsanlar, onu hayatlarımızla bağlantıda tutmak için yaptıklarımız konusunda biraz tuhaf olduğumuzu düşünebilir” dedi. Ama umursamıyor. “Gelecekteki nişanları, düğünleri ve yeni aile nesillerinin doğumunu bizimle birlikte bu kutu formunda – benim yanımda, yanımızda kutlayacak.”