Yeniden bağlanma, uzun mesafe ve ardından ölüm döşeğindeki bir düğün

babaadam

Aktif Üye
Michaela Elizabeth Cook ve Jake Christopher Moyle bir zamanlar o kadar yakın arkadaşlardı ki şarkı söylerken sahne adı olan Micks’i seçmesine yardımcı oldu. O zaman bile iki yıl boyunca iletişimlerini kaybedeceklerdi.

İkili, 15 Mart 2014’te Bay Moyle’un Avustralya’nın Brisbane kentindeki dairesinde küçük bir partide öğrenci olarak tanıştı. Bayan Cook, “Bulabildiğiniz en ucuz şeyleri içtik” dedi. “Yani olması gerekenden daha fazla sarhoştuk ve akşam coşkulu bir duyguya sahipti.”

Önümüzdeki birkaç ay boyunca sosyal medya kullanıcı adlarını değiştirdiler ve arkadaş gruplarında vakit geçirdiler. 28 yaşındaki Bayan Cook, “Üç yıl boyunca arkadaştık” dedi.

Ancak daha sonra Bay Moyle, yeni bir iş için yaklaşık 1.110 mil uzakta Melbourne’a taşındı ve iki yıl boyunca konuşmadılar. “Müziğim nedeniyle çok seyahat ettim” dedi. “Hiç iletişim kurmadık.” Radyonun sessizliğine rağmen 29 yaşındaki Bay Moyle, Bayan Cook’a karşı hisleri olduğunu söyledi. “Ama kendimi işe adadım” dedi. “Buna oldukça yoğun bir şekilde odaklandım.”

Bay Moyle, 2019 yılında Bayan Cook’un Melbourne’da bir reklam filmi çekeceğini öğrendiğinde ona Instagram’dan bir mesaj gönderdi.

İkili, Meksika restoranı Mamasita’da akşam yemeği için buluştu. Bayan Cook, “Unutulmaz bir şekilde bir sürahi margarita sipariş etti” dedi. Hemen tanıdık bir ritme girdiler. Bay Moyle, “Beş veya 10 dakika sonra kaldığımız yerden devam ettik” dedi.

O zamandan beri birbirlerinden ayrılamazlar. Bayan Cook, “İlk randevumuzdan sonra zaman en iyi şekilde bulanıklaştı” dedi. Onu ziyaret etmek için düzenli olarak Melbourne’a gitti ve her seferinde bir veya iki hafta kaldı. Bay Moyle, iş nedeniyle “seyahat etmek benim için oldukça zordu” dedi.

İlişkileri 2019’dan 2021’e kadar uzun mesafeli kaldı. Bayan Cook, “Temmuz 2021’de yirmilik dişlerimi çektirirken Jake beni ziyaret edene kadar tecrit ve eyalet sınırlarının uzun süre kapatılmasıyla hokkabazlık yaptık” dedi.

Bu ziyaret sırasında Brisbane, Queensland ve Melbourne, Victoria arasındaki sınır yeniden kapatıldı ve Bay Moyle evine dönemedi. Bayan Cook, “Hâlâ dönmedi” dedi. Onun yanına taşındı; bir arkadaşı dairesini topladı ve eşyalarını gönderdi. (Arkadaş daha sonra sağdıç rolünü üstlendi.)

Bayan Cook’un Melbourne’deki Bay Moyle’u ziyareti sırasında Victoria’yı dolaştılar. Bay Moyle, “Michaela romantik olduğumu söylüyor, ben ise seçici romantik olduğumu söylüyorum” dedi. “Sanırım her mini yolculuğun sonunda bir evlenme teklifinin gelmesini bekliyordu.”

Doğruydu. Bayan Cook, “Birini dünyanın yedi harikasından birine götürüp ona evlenme teklif edemezsiniz” dedi.

Ve yine de bu gerçekleştiğinde şaşırdı. Gold Coast’un hinterlandındaki O’Reilly’nin Yağmur Ormanı Retreat’ine yaptıkları bir hafta sonu gezisi sırasında, 22 Şubat 2022’de 22 numaralı odada kaldılar. Bay Moyle, “Bu yürüyüş parkurunu bu güzel şelaleye götürdük” dedi. Daha sonra bir teklifte bulundu.

Bayan Cook, Cape Town’da doğdu ve 2 yaşındayken ailesiyle birlikte Brisbane’e göç etti. Kendisi bir country-pop şarkıcısı ve söz yazarı olmasının yanı sıra bir televizyon sunucusudur. Queensland Üniversitesi’nden iletişim alanında lisans derecesine sahiptir.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Bay Moyle, Ernst & Young’da strateji ve işlem yöneticisidir. Queensland Teknoloji Üniversitesi’nden finans alanında lisans derecesine ve Victoria Üniversitesi’nden spor bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Brisbane’de doğdu ve büyüdü.

İkili, 29 Ekim için bir düğün planlamaya başladı. Ancak Bayan Cook’un babası Leslie John Cook’un 5 Ekim’de düşerek hastaneye kaldırılmasıyla planları değişti. Bayan Cook, “Uyarılmış komadan asla uyanmadı” dedi.

Çift, 10 Ekim’de Royal Brisbane ve Kadın Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde Bay Cook’un yatağının başında evlendi. Düğün, St. Paul Anglikan Kilisesi papazı Rahip Mark Vincent tarafından yönetildi. Bayan Cook, “Hastanedeki diğer birçok insana neşe getirmek güzeldi” dedi.

Bay Cook 11 Ekim’de öldü. 62 yaşındaydı.

Yıkıcı kayba rağmen, memurları 29 Ekim’de Bay Moyle’un mezun olduğu Brisbane Gramer Okulu’nun büyük salonunda 90 kişinin önünde başka bir kutlama töreni düzenledi. Bayan Cook, “Burası Jake için duygusal” dedi.

Bayan Cook annesiyle birlikte koridorda yürüdü ve aslında baba-kız dansı için seçtiği Taylor Swift’in “Sparks Fly” şarkısını dinledi. Bay Moyle, babasının takmak istediği mor bir cep mendili giyerek Bayan Cook’u şaşırttı.

Planlanan büyük resepsiyonu iptal ettiler. Bayan Cook, bunun yerine mekanın onlara ana salonun dışında “küçük bir içecek ve atıştırmalık servisi için birkaç saat” ve fotoğraf çekme fırsatı verdiğini söyledi.

Bayan Cook, “Bu konuda ilerleme kaydettiğimize gerçekten sevindim” dedi. Bay Moyle şunları ekledi: “Michaela’nın gülümsediğini gördüğüme çok sevindim.”